Ana sayfa Konsol Fortnite Yeni Dünya Görev Rehberi

Fortnite Yeni Dünya Görev Rehberi

1558
0
PAYLAŞ

Fortnite, The End etkinliği ile ilk bölümünü geride bırakarak yeni bir sayfa açtı. Artık yepyeni bir haritamız var ve genel olarak bakıldığında oynanış bakımından eskisine göre çok daha iyi bir oyun bizleri karşılıyor. Haftalık görevler geçen sezonda çıkan halinden biraz daha evrim geçirerek karşımıza çıkıyor.

Görev bitirerek açılan yeni görev modeli aynı şekilde devam ediyor. Ancak görev sayısı 7’den 11’e çıkartılmış. Sezon bileti sahiplerine özel görevler artık yok. Her hafta açılan görevler tüm oyuncuların erişimine açık. Bir diğer önemli değişiklik ise savaş yıldızı sisteminden tamamen vaz geçilmiş olması. Artık her görev bize sezon tecrübe puanı veriyor.

Yeni Dünya Görevleri
Görev #1

İlk görevde yeni haritada gelen isimli bölgeleri keşfetmeniz isteniyor. İlk olarak her bölge gri olarak geldiği için hangi bölgelere gitmediğinizi görmeniz açısından büyük kolaylık sağlıyor.

Görev #2

İşte hiç değişmeyen görevlerden bir tanesi. İki bölge arasındaki en büyük fark bina mimarisi açısında olacaktır. Dağlık Diyar daha yüksek binalara sahip ve yukarıdan rakip avlamak için daha ideal bir nokta. Eğer tercihiniz bu olmazsa tavsiyemiz Konforlu Kulüp olacaktır.

Görev #3

Harita isimsiz birçok bölge bulunmakta. Bunlardan 10 tanesine gitmemiz bu görev için yeterli. Gitmeniz gereken noktaları bulmanız açısında aşağıda hazırladığımız haritaya göz atabilirsiniz.

Görev #4

1 görev bitirince açılır
Bölüm 2 ile gelen yeni aracımız sürat teknesi. Haritada bol miktarda nehir olduğu için sürat teknesi hızlı bir şekilde ulaşım sağlaması açısından son derece işe yarıyor. Özellikle kolay kolay patlamadığı için tercih edilen bir araç olmuş. Bu görev için 3 farklı maçta kullanmanız yeterli.

Görev #5

2 görev bitirince açılır
Taarruz tüfeği kullanarak rakiplere 500 hasar vermeniz isteniyor. Çok şanssız olmadığınız sürece tek bir maçta kolayca bitirebileceğiniz bir görev.

Görev #6

3 görev bitirince açılır
Kumlu Kıyılar ve Perakende Pazar’ında sandık aç. Bildiğimiz ve sevdiğimiz sandık açma görevi. Kumlu Kıyılar veya Perakende Pazarı’nda 7 sandık açmanız yeterli olacaktır.

Görev #7

4 görev bitirince açılır
5 farklı maçta rakip avlamanız bu görevi bitirmeniz için yeterli olacaktır.

Görev #8

5 görev bitirince açılır
Olta kullanarak silah bul. Olta yeni sezonda gelen bir ekipman. Nehir ve deniz kıyılarında balık tutabileceğiniz noktalar göreceksiniz. Bu noktalarda silah çıkmasının yanı sıra can ve kalkan veren eşyalar bulma şansınızda var.

Görev #9

6 görev bitirince açılır
Tek maçta hafif makineli tüfek, tabanca ve pompalı tüfek kullanarak rakiplere hasar ver. Her üç silah ile sadece hasar vermeniz yeterli olacaktır. Sizi tek zorlayabilecek olan kısım tek maçta bu silahları bulmanız olacaktır.

Görev #10

7 görev bitirince açılır
Düşen bir oyuncuyu 10 m taşı. Artık yere düşen oyuncular taşınabiliyor. Toplamda 10 m taşımanız bu görevi başarılı bir şekilde bitirmenizi sağlayacaktır.

Görev #11

8 görev bitirince açılır
Yükleme ekranına gizlenmiş olan harfi bul. Bu sezonda hiç değişmeyecek bir şekilde karşımıza çıkacak olan hazine avı görevi. İlk olarak F harfini bulmamız gerekiyor.

Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 Yeni Dünya görev haritası
Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 Yeni Dünya görev haritası

Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here