Ana sayfa Konsol Monster Hunter: World Rehberi | Arch Tempered Vaal Hazak

Monster Hunter: World Rehberi | Arch Tempered Vaal Hazak

540
0
PAYLAŞ

Arch Tempered Dragonların arasında en kolayı sanırım Arch Tempered Vaal Hazak oldu benim için. Bir GS “Great Sword” kullanıcısı olarak beni çok zorluyordu. Sebebi Arch Tempered yaratıkların çok fazla agresif ve hızlı olmasından kaynaklanıyor, GS kullanacak bir türlü alan yaratamıyordum kendime. Vaal Hazak ile bu durum olmadı. Kendisi o kadar yavaş ki, hareketlerinin çoğu öngörülebiliyor. Bu da sana kaçmak ve pozisyon almak için yeterince zaman kazandırıyor.

Göz Gözü Görmeyen Bir Sis Bulutu

Bu savaşın önemli noktası, devamlı yer değiştirmek. Bu şekilde oynanış çok kolaylaşıyor.

Arch Tempered Vaal Hazak en büyük problemi, yarattığı gaz bulutları. Ne yazık ki bu bulutlardan kaçınmak gibi bir lüksün olmuyor. Burada ufak bir püf noktası var. Vaal Hazak’ın yarattığı bu bulutlar, üst üste biniyor. Örnek vermek gerekirsek, Vaal Hazak bir noktaya ilk gaz püskürttüğü an verdiği hasar 10 ise, ikinci püskürttüğü zaman verdiği hasar katlanarak 20 oluyor. Bu hasar, bir zaman sonra görmezden gelemeyeceğin bir soruna dönüşüyor. Bu yüzden Vaal Hazak bir alana ikinci kere gaz püskürttüğü an, savaştığınız yeri değiştirmekte fayda var. Başka alana çektiğin an, park da gezmek kadar kolay oluyor savaş.

Savaşın geneli diğer Arch Tempered yaratıklar da olduğu gibi, hayatta kalma üzerine geçiyor. Bu savaşın farkı çok daha rahatsın diğer yaratıklara göre. Elimde ki GS rahatça kullanarak, Vaal Hazak devamlı yere düşürebildim. Burada dikkat etmen gereken nokta Effluvia Resistance 3/3 yapman olacak. Bu dayanıklılık Vaal Hazak’ın bulutlarından aldığın hasarı minimuma indiriyor. Giydiğim zırh ve dekorasyonlar aşağıdaki gibidir.

Ekipman Dekorasyon Dekorasyon Dekorasyon Toplam Yetenek
Silah = Purgation’s
Attocity
Free Meal Earplugs
5/5Recovery Speed
3/3Effluvia
Resistance
3/3Health Boost
3/3

Quick Sheath
3/3

Recovery Up
3/3

Free Meal
1/1

Fortify
1/1

Kolye = Health Charm
Kafa = Bazel B Earplugs Effluvia
Resistance
Göğüs = Vaal Hazak B Fortify Recovery Up
Kol = Vaal Hazak B Quick Sheath Quick Sheath Quick Sheath
Bel = Bazel B Recovery Up
Ayak = Vaal Hazak B Recovery Speed Recovery Up
Baskıyı Arttırın ve Haritada Dolaşmayı Unutmayın

Bu incelikleri verdikten sonra yapman gereken sakin olman ve kavganın gidişatını elinde tutman. Ne kadar hantal gözüküyor olsa da, Vaal Hazak boş bıraktığınız anda saçma sapan hareketlere başlıyor. Baskıyı olabildiğince üstünden kesmeden, haritada dolaştırarak çok kolay bir savaş sizi bekliyor. Hadi kolay gelsin şimdiden.

Monster Hunter World Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here