Ana sayfa Masaüstü Monster Hunter: World Silah Rehberi | Dual Blades

Monster Hunter: World Silah Rehberi | Dual Blades

1806
0
PAYLAŞ

Hızlı ve öfkeli bir oyun arayanların tercihi, Dual Blades. Her ne kadar komik bir gönderme gibi dursa da aslında bu silahın oynanış tarzını kesinlikle özetleyen bir cümle.

Artılar ve Eksiler
  • Son derece hızlı bir oyun tarzı
  • Demon ve Archdemon modu ile oyundaki en yüksek zarar verebilen silahlardan biri
  • Kombolar kullanıldığı sürece yüksek zarar potansiyeli
  • Bloklama yapamama
Dual Blades Nasıl Kullanılmalı?

Dual Blades kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Bunlar stamina ve sol üstte bulunan silah simgesi. CTRL tuşuna basıldığı zaman demon moduna ya da iblis moduna geçiliyor. Ama bu konuya birazdan değineceğiz. Normal modda oynarken sol ve sağ tuşları kullanarak belirli kombolar yapabiliyoruz. Bu komboları yapmak son derece önemli çünkü asıl hasarı veren onlar. Çıkan hasar rakamları sizi yanıltmasın Dual Blades az ama sürekli vurmak üzerine kurulu bir oyananış tarzına sahip.

Demon ve Archdemon Modu

CTRL tuşuna bastığımız zaman karakterimiz kılıçları ters çevirecek ve kırmızı bir renk ile parlamaya başlayacak. Bu demon moduna girdiğimizi göstergesi. Bu modda stamina yavaşça azalmaya başlayacak. Yaptığımız kombolar daha çok vururken çok daha hızlı bir şekilde hareket edebileceğiz. İşte bu noktada kılıç simgesinin dolmaya başladığını göreceksiniz.

Eğer sol ve sağ tuşlarına aynı zamanda basarsanız iblis dansı olarak adlandırılan ve en çok zarar veren komboyu yapacaksınız. Ancak hemen uyarayım bu uzun süren bir animasyon ve sadece avınızın açığını yakaladığınız zaman yapmanızı tavsiye ederim.

Kılıç simgesi dolduğunda CTRL tuşuna basarak ya da stamina bittiğinde demon modundan archdemon moduna geçiş yapacaksınız. İlk seçenek her zaman tercihiniz olmalı. Staminanız bitmişken avınızla karşı karşıya gelmek istemezsiniz. Archdemon normal ile demon modları arasında bir yerde. Her iki modun belirli kombolarını kullanabiliyorsunuz. Ancak bu modda stamina harcamak yerine kılıç simgesindeki enerjiyi azalıyor. Demon ve archdemon modlarının geçişini etkili bir şekilde yapabilirseniz hiçbir zaman için hazırlıksız yakalanmazsınız.

Dual Blades Sıralaması

Oyuncular arasında yapılan bir sıralama ile her bir silaha bir kategori belirlenmiş. Bunlar en iyiden en kötüsüne sırası ile SSS, SS, S, A ve B olarak adlandırılmış.

Tek Kişilik Oyunlar: Tier SSS
Çok Kişilik Oyunlar: Tier SSS

Bu kategorilerin oyuncuların tercihlerine göre belirlendiğini hatırlatmakta yarar var.

Dual Blades Zırhları

Fire and Ice iki farklı elemente sahip son derece nadir bir silah. Bununla birlikte aşağıda önerdiğimiz zırh kombinasyonu bir farklı bir tarza sahip. Teostra ve Rathalos zırhlarından gelen Teostra Technique ve Rathalos Mastery sizin kritik vuruş yapabilmenize dayanıyor.

Dekorasyon konusunda seçiminiz Critical Eye olmalı. Bu sayede silahlarınızın keskinliği hiç azalmadan oyunda kalabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim stamine ve demon enerjisinide etkili bir şekilde kullanabilirseniz son derece etkili bir set.

WeaponFire and Ice
HelmRath Soul b
ChestRathalos Mail b
ArmsTeostra b
WaistTeostra b
LegsTeostra b
CharmMaster’s Charm III
Monster Hunter World Rehberleri

Monster Hunter: World’e içerik hazırlamamıza olanak sağlayan Kinguin.net‘e çok teşekkürler. Eğer MH:W almak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here