Ana sayfa Masaüstü Monster Hunter: World Silah Rehberi | Hunting Horn

Monster Hunter: World Silah Rehberi | Hunting Horn

1324
0
PAYLAŞ

Bir çok oyuncu tarafından göz ardı edilen bir silahtan bahsetmek istiyorum, Hunting Horn. Silahın benim kişisel olarak en sevdiğim silahlardan biri olduğuna değinmeden geçemeyeceğim. Hunting Horn takım arkadaşlarınızı ve kendinizi kuvvetlendirmesinin yanı sıra oldukça doyurucu bir hasar oranına sahip bir silah.

Artılar ve Eksiler
  • Saldırıların dönüştürüldüğü melodiler ile hem takımınızı hem de kullanıcısını güçlendirebiliyor
  • Destek silahı olmasına rağmen yüksek hasar oranı
  • Blunt hasar türüne sahip olduğu için sersemletme özelliğine sahip
  • Saldırı hareketlerinde çok kısıtlı

Tek kişilik oyunlarda yavaş saldırı hızına sahip olması ve saldırı hareketlerinin grup özelliklerini arttırma üzerine olması sebebiyle avı ıskalama oranımızın oldukça yüksek olduğu bir silah. Fakat doğru melodileri çaldıktan sonra özellikle avın kafa bölgesine yoğunlaştığımızda Hammer gibi silahları aratmadığını söyleyebiliriz.

Oynanış Tarzı

Hunting Horn destek odaklı bir oyun tarzına sahip, bir çok silaha göre basit bir mekaniği olduğunu söylemek mümkün. Yaptığımız saldırı kombinasyonları ile silahımızın bir melodi çalmasını sağlıyoruz ve bu melodiyle hem kendimizi hem de takım arkadaşlarımızı kuvvetlendiriyoruz.

Her silahın kendine özgü bir melodisi olduğuna dikkat etmemiz gerekiyor. Silahımızın saldırı kombinasyonları aynı olsa da silah seçimimiz asıl farkı yaratan durum oluyor. Ayrıca Hunting Horn, Blunt silah sınıfına girdiği için avın kafa bölgesine odaklandığımız da onu sersemletmemize izin veriyor.

Hunting Horn oynamak isteyen oyuncuların seçtikleri silahların melodilerine dikkat etmelerini öneriyoruz. Kullandığınız silahların melodi farkı saldırı, defans oranı hatta bazı avların özel yeteneklerine karşı koruma sağlamak gibi büyük farklılıklar yaratabiliyor. Takımızın ihtiyacı olan ya da tek kişilik avlarda hangi özelliğe odaklanmak istediğinize karar vererek seçim yapmanız gerekiyor.

Hunting Horn Sıralaması

Oyuncular arasında yapılan bir sıralama ile her bir silaha bir kategori belirlenmiş. Bunlar en iyiden en kötüsüne sırası ile SSS, SS, S, A ve B olarak adlandırılmış.

Tek Kişilik Oyunlar: Tier B
Çok Kişilik Oyunlar: Tier A

Bu kategorilerin oyuncuların tercihlerine göre belirlendiğini hatırlatmakta yarar var.

Hunting Horn Zırhları

Daha önce ki rehberlerde her zaman belirttiğim gibi en önemli olan kendi zırhlarınızı seçmeniz. Oyunun en eğlenceli kısımlarından birisi elbette kendi keşfettiğimiz kombinasyonlarla oyunu oynamak.

Yine kişisel olarak tercih ettiğim ve genel destek oyunundan farklı bir zırh kombinasyonunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Attack Boost, Critical Boost ve Weakness Exploit gibi saldırı odaklı özelliklerine odaklanacağımız zırh kombinasyonunda amacımız kendimizi melodilerle güçlendirip en yüksek hasar oranına ulaşmak.

WeaponBazelreid Rookslayer
HelmNergigante Helm b
ChestKushala Cista b
ArmsXeno’jiiva a
WaistNergigante Coil b
LegsNergigante Greaves b
CharmExploiter Charm II

Zırh kombinasyonununda dikkat edilmesi gereken en büyük etken Bazelreid Rookslayer silahını beyaz kesinlik oranında tutup, melodilerle kendimizi güçlendirdikten sonra avımıza en yüksek hasarı vurmak. Decoration olarak Grinder Jewel, Flawless Jewel ve Sharp Jewel gibi keskinlik oranımızı korumaya yönelik decorationlar tercihimiz olacak.

Monster Hunter World Rehberleri

Monster Hunter: World’e içerik hazırlamamıza olanak sağlayan Kinguin.net‘e çok teşekkürler. Eğer MH:W almak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here