Ana sayfa Masaüstü Monster Hunter: World Silah Rehberi | Light Bowgun

Monster Hunter: World Silah Rehberi | Light Bowgun

1209
0
PAYLAŞ

Light Bowgun hakkında bu yazıyı yazmak benim gibi yakın mesafe silahları kullanmayı seven birinin neden böyle bir silahı bu kadar sevdiğini anlatmaya benzeyecek. Eğer benim gibi özellikle aksiyon oyunlarında Breacher diyebileceğimiz Assault Rifle ve Shotgun kullanmayı seven biriyseniz Light Bowgun tam size göre.

Artılar ve Eksiler
  • Yüksek atış hızı ve etkili menzile sahip olmasına rağmen düşük hasar oranı
  • ‘Status’ etkilerine sahip bir çok mühimmata sahip
  • Yüksek hareket kabiliyetine sahip
  • Blok yapamıyor olması

Light Bowgun büyük abisi Heavy Bowgun’ın aksine yüksek hareket kabiliyetine sahip bir silah. Özellikle orta ve yakın mesafede hızlı saldırı hızı sebebiyle zaman hasar oranında başarılı. Ayrıca silahın özelliklerini kendinize göre dizayn edebilme olanağına sahip nadir silahlardan. Yukarıda da bahsettiğim gibi Breacher ya da Assault oynamayı seven oyuncular için tavsiye edeceğimiz bir silah. Takım oyunlarında olmazsa olmazlardan diyebileceğimiz bir yapıya sahip olduğuna da değinmeden geçmek istemiyorum.

Mod ve mühimmat konusunda Heavy Bowgun ile aynı özelliklere sahip fakat Heavy Bowgun’dan farklı oynanış tarzının yanı sıra kendine ait özel bir mühimmat türü var.

Light Bowgun Özel Mühimmat

Light Bowgun büyük kardeşi Heavy Bowgun’ın sahip olduğu Wyvernsnipe ve Wyvernheart gibi iki özel mühimmat tarzına sahip değil. Light Bowgun, Wyvernblast isimli tek bir özel mühimmatına sahip. Wyvernblast özünde yere bıraktığımız bir mayın, bu mayın hasar aldığın ve avımız tarafından üzerinden geçildiğinde patlama özelliğine sahip.

Wyvernblast üç tarz patlama özelliğine sahip düşük, orta ve yüksek. Bu patlama türleri mayına verilen hasara bağlı olarak değişiyor. Düşük patlama 50 hasarın üzerinde verilen her saldırı sonunda oraya çıkan bir patlama türü, mayın toplamda 5 küçük patlama yapma kapasitesine sahip. Orta patlama ise 75 üzerinde verilen hasar sonucunda ortaya çıkıyor ve mayın sadece 3 kez patlama kapasitesine sahip. Yüksek patlama ise 100 üzerinde verilen hasar sonucunda ortaya çıkıyor ve mayınımız 2 kez patlama kapasitesine sahip.

Wyvernblast, Light Bowgun’ın en önemli özelliği, özellikle stratejik noktalara yerleştirdiğimiz mayınlar işimizi oldukça kolaylaştırsa da av süresince ve av çeşidine göre Wyvernblast’ın kullanımı zorlaşıp, kolaylaşıyor. Son olarak mayınımızın kendi kendine patlamadan koyduğumuz noktada 60 saniye kaldığına değinmek istiyorum.

Light Bowgun Sıralaması

Oyuncular arasında yapılan bir sıralama ile her bir silaha bir kategori belirlenmiş. Bunlar en iyiden en kötüsüne sırası ile SSS, SS, S, A ve B olarak adlandırılmış.

Tek Kişilik Oyunlar: Tier SSS
Çok Kişilik Oyunlar: Tier SS

Bu kategorilerin oyuncuların tercihlerine göre belirlendiğini hatırlatmakta yarar var.

Light Bowgun Zırhları

Her zaman belirttiğimiz gibi oyunun tüm eğlencesi kendi zırh kombinasyonlarınızı yaratmaktan geçiyor. Paylaşacağım zırh kombinasyonu “pompalı tüfek” diyebileceğim bir oyun tarzına sahip. Xeno’jiiva Divinity, Critical Eye, Weakness Exploit odaklanacağımız ana özelliklerken Spread/Power Shot ise önemli zırh özellik olacak. Vereğim zırh ve charm kombinasyonu ile aradığımız özelliklere en az dekorasyon gereksinimiyle ulaşmak ana amacımız olacak.

Cataclsym’s Trigger için tercih edeceğimiz Light Bowgun modları ise 2 adet Reload Assist ve Close Range Up olacak, böylece istediğimiz pompalı tüfek etkisini daha rahat sağlayacağız.

Dekorasyon konusunda özellikle mesafeli bir konumda olacağımız için Might Jewel dekorasyonu ilk tercihlerimizden birisi olacak. Ayrıca Release Jewel tercih kullanarak mühimmat oranımızı arttıracağız.

WeaponCataclsym’s Trigger
HelmDragonking Eyepatch a
ChestXeno’jiiva Hide b
ArmsXeno’jiiva Claws b
WaistXeno’jiiva Spine b
LegsLavasioth Greaves b
CharmAwakening Charm II

 

Monster Hunter World Rehberleri

Monster Hunter: World’e içerik hazırlamamıza olanak sağlayan Kinguin.net‘e çok teşekkürler. Eğer MH:W almak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

Önümüzdeki rehberlerde görüşmek üzere!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here