Ana sayfa Masaüstü Monster Hunter: World Silah Rehberi | Long Sword

Monster Hunter: World Silah Rehberi | Long Sword

1306
0
PAYLAŞ

Dengeli oyun tarzı arayan oyuncuların tercih edeceği bir silahtan bahsetmek istiyoruz, Long Sword. Oyuna yeni başlayan oyuncuların gözüne çarpan Long Sword hem saldırı mesafesi hemde hasar oranı nedeniyle bir çok oyuncunun tercihi.

Artılar ve Eksiler
  • Dengeli hasar oranı, hız ve hareket edebilme kabiliyeti
  • Yüksek saldırı mesafesi
  • Blok yapılamıyor olması
  • Saldırılarının isabet oranı düşük ve takım arkadaşlarına vurma olasılığı yüksek

Longsword yakın saldırı silahları arasında en yüksek saldırı mesafesine sahip silahlardan birisi, fakat bu durum özellikle takım oyunlarında bizim en büyük düşmanımız. Tek kişilik oyunlarda ise bu durum yine bizlerin en büyük dostu ya da düşmanı konumuna gelebiliyor. Savurma animasyonları özellikle hareketli rakiplerimiz karşısında bizleri savunmasız bırakabiliyor.

Oynanış Tarzı

Long Sword bir çok oyuncunun favorisi ve yukarıda da değindiğimiz gibi yüksek saldırı mesafesine sahip. Fakat Long Sword oynarken yaptığımız saldırıların yönünün yanı sıra ‘Spirit Gauge’ isimli Long Sword’a özel mekaniğe dikkat etmemiz gerekiyor.

Long Sword kullanmaya başladığımızda ilk gözümüze çarpan keskinlik göstergesinin altında bulunan bir kılıç sembolü olacak. Bu sembolün hem içinin boş olduğunu, hemde çevresinde ayrı bir gösterge olduğunu fark edeceksiniz. Normal saldırılarla bu sembolün içerisinde bulunan kırmızı bir enerji göstergesinin doluğunu fark edeceksiniz. Bu bizim ‘Spirit Energy’ olarak isimlendirdiğimiz ve ‘Spirit’ türünde saldırılar yapmamıza yarayan özel bir mekanik.

‘Spirit Energy’ göstergesi %80 oranında dolduğunda PC oyuncuları için CTRL tuşuna basarak yaptığımız ‘Spirit Attack’ isimli saldırı kombosunu tamamladığımızda, bu kılıç göstergesinin etrafında beyaz bir hale olduğunu fark edeceksiniz. ‘Spirit Gauge’ olarak adlandırdığımız bu halenin üç farklı rengi var ve her ‘Spirit Attack’ kombosu tamamladığımızda bir sonraki renge döndüğünü göreceğiz.

Her renk bize farklı oranda bir hasar bonusu veriyor beyaz %10, sarı %20 ve kırmızı %30. Amacımız en kısa sürede kırmızı ‘Spirit Gauge’ oranına ulaşıp burada kalmak. Ayrıca Long Sword’un ‘Helm Splitter’ isimli özel bir hareket kombosu var. Bu komboyu kullandığımızda ‘Spirit Gauge’ oranı kaybediyoruz, fakat ‘Helm Splitter’ kombosunu tamamladığımızda ‘Spirit Energy’ oranımızın saldırı yapmadan da dolduğunu fark edeceksiniz. 15 saniye boyunca kazandığımız bu ‘Spirit Energy’ dolma oranını ‘Spirit Attack’ kombosu kullanarak ‘Spirit Gauge’ oranımızı tekrar kırmızıya çıkartmaya odaklanmamız gerekiyor.

Long Sword Sıralaması

Oyuncular arasında yapılan bir sıralama ile her bir silaha bir kategori belirlenmiş. Bunlar en iyiden en kötüsüne sırası ile SSS, SS, S, A ve B olarak adlandırılmış.

Tek Kişilik Oyunlar: Tier SSS
Çok Kişilik Oyunlar: Tier SSS

Bu kategorilerin oyuncuların tercihlerine göre belirlendiğini hatırlatmakta yarar var.

Long Sword Zırhları

Daha önce ki rehberlerde her zaman belirttiğim gibi en önemli olan kendi zırhlarınızı seçmeniz. Oyunun en eğlenceli kısımlarından birisi elbette kendi keşfettiğimiz kombinasyonlarla oyunu oynamak.

Kişisel olarak kullandığım yüksek kritik saldırı vurma oranına ve beyaz keskinliğe sahip zırh kombinasyonunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Attack Boost, Weakness Exploit ve Handicraft üzerine yoğunlaşacağımız zırh kombinasyonunda amacımız ‘Spirit Gauge’ oranımızı kırmızıya ulaştırdığımızda en yüksek hasarı vurmak.

WeaponDivine Slasher
HelmNergigante Helm a
ChestDober b
ArmsKaiser Vambraces a
WaistNergigante Coil b
LegsDeath Stench Heel b
CharmHandicraft Charm III

Amacımız yine önce ki rehberlerde bulunan zırh seçimlerinde olduğu gibi ihtiyacımız olan özelliklere en az decoration gereksinimiyle ulaşmak. Fakat ‘Non-elemental Boost‘ ve ‘Critical Eye‘ decorationları oldukça önem taşıyor.

Monster Hunter World Rehberleri

Monster Hunter: World’e içerik hazırlamamıza olanak sağlayan Kinguin.net‘e çok teşekkürler. Eğer MH:W almak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here