Ana sayfa Oyun Erken Erişim Satisfactory Alfasına İlk Bakış

Satisfactory Alfasına İlk Bakış

2020
0
PAYLAŞ

Satisfactory, Coffee Stain Studios tarafından geliştirilen, Factorio ve benzeri açık dünya endüstri kurma oyunları çılgınlığına eklenen son isim. Çılgınlık diyorum çünkü bu oyunların sizi içine çekip bağımlısı yapma potansiyeli gerçekten başka nasıl anlatılır bilemiyorum.

Satisfactory türünün gereği olarak en basitten başlayıp yavaş yavaş üretim zincirlerini daha karmaşık hale getirmenize yöneltiyor. Eğer Factorio’yu 3 boyutlu olarak oynamak istiyorsanız işte size fırsat.

İlk başta gezegen seçerek oyuna başlıyoruz. Alfa sürümü olduğu için sadece tek bir seçenek sunulmuş. Başladığımız gezegen gayet sade ve doğal hayat onlara bulaşmadığınız sürece sizi rahat bırakıyor. İlk olarak demir, bakır ve ardından kireç taşı çıkarmaya başlayarak endüstriyel devimizin ilk adımlarını atıyoruz.

Yürüyen bantlar Satisfactory içinde vazgeçilmez unsurlardan
Yürüyen bantlar Satisfactory içinde vazgeçilmez unsurlardan

İlk olarak elle topladığımız madenleri zamanla otomatik bir hale getirip yürüyen bantlarla üretim hatlarına doğru gönderiyoruz. Bir yandan ise ana binamızdan teknoloji seviyemizi yükselterek yeni binalar açabiliyoruz.

Satisfactory erken erişime açıldığında 6 teknoloji seviyesi ile birlikte gelecek
Satisfactory erken erişime açıldığında 6 teknoloji seviyesi ile birlikte gelecek

Tabi az çok bu tarz oyunlara aşina iseniz bu anlattıklarımız buz dağının görünen yüzü olduğu tahmin edebilirsiniz. İlk başta sadece tek bir ham madde kullanarak üretim yaparken bir süre sonra birden fazla üretim bandını birbirine bağlamanız gerekecek.

Geliştirici ekip açıkladığı yol haritasında ilk birkaç aylık yollarını hazırlamış görünüyorlar. Şu anda oyun sadece Epic Games Launcher üzerinde bulunmakta. Şu anda Alfa sürümünü oynayabildiğim oyun bu ayın sonuna doğru erken erişime çıkacak ve en azından 1 sene boyunca erken erişimde kalacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here