Ana sayfa Oyun İnceleme Wargroove İncelemesi | Kraliçem Tacınız!

Wargroove İncelemesi | Kraliçem Tacınız!

821
0
PAYLAŞ

Starbound ve Stardew Valley’in yapımcısı Chucklefish’in yeni sıra tabanlı strateji oyunu Wargroove bizleri kendi fantastik dünyasına götürüyor. Kralımızın öldürülmesiyle tahta geçen taze Kraliçe rolünde topraklarımızı işgalden kurtarmaya çalışacağız.

Wargroove’un oynanış tarzı bizlere Into the Breach’i anımsatıyor, iki karşıt grup haritanın coğrafyasını kendi avantajı doğrultusunda kullanarak savaşı kazanmaya çalışıyor. Fakat Wargroove ünite sayısı, komutan mekanikleri, haritaları ve oyundaki grupların sayısı ile ön plana çıkıyor.

Savaş esnasında ünitelerimizi en avantajlı şekilde konumlandırmak zafere giden yolda bizlere büyük avantaj sağlıyor.

Oynanış mekanikleri oldukça kolay olan oyunda savaş esnasında amacınız haritada bulunan köyleri ele geçirmek. Ele geçirdiğimiz köylerden gelecek olan kaynak ile ünite satın alıp düşmanınızı sıra bazlı bu savaşta alt etmek.

Ünitelerin sayısının çokluğu gözünüzü korkutmasın, her ünitenin güçlü ve zayıf olduğu yanları keşfederek doğru savaşta doğru üniteyi kullanmak birincil önceliğimiz olacak. Bu zayıf ve güçlü yanlar oyunda ünitelerle ilk karşılaştığımız görevlerde bizlere detaylı bir biçimde anlatılıyor. Ayrıca görev esnasında detaylarını bilmek istediğimiz üniteleri de inceleyerek zayıf ve güçlü oldukları yanları öğrenebiliyoruz.

Wargroove haritalarında her zaman karşınıza kilit bir nokta çıkacak, genel olarak bir dar boğaz ya da köprü olarak karşımıza çıkacak bu noktaları kontrol etmek savaşı kazanmanız için büyük bir rol oynayacak. Oyunun oynanış esnasında karşımıza çıkan en büyük eksi yönü oyunun zorluk seviyesinin özellikle belirli bölümlerde kontrolden çıkması oldu.

Her ünitenin kendine ait hikayesinin olması oyunun detaylara verdiği önemi gözler önüne seriyor.

Oyunun hikaye kısmını bitirdikten sonra eğer hızlı oyunlardan hoşlanıyorsanız Puzzle Mode tek turda haritayı ele geçirmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca 12 komutandan birini seçerek savaşmak isteyenler Arcade Mode’la yapay zekaya karşı zorlu savaşları tecrübe edebilirsiniz. Kendi hikayenizi yaratabileceğiniz ‘Kendi Hikayeni Yarat’ modu da mevcut.

Wargroove’un en can alıcı noktalarından biri ise çoklu oyuncu desteği, 4 kişiye kadar çoklu oyunculu haritalarda arkadaşlarınıza karşı mücadele edebilirsiniz.

Rainbow Six Siege Burnt Horizon Operatörlerine İlk Bakış

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here