Ana sayfa Teknoloji Donanım İnceleme HyperX Alloy FPS RGB Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

HyperX Alloy FPS RGB Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

675
0
PAYLAŞ

HyperX, Kingston Teknoloji’nin oyunculara yönelik ekipman geliştiren alt markasının ismi. Bugünkü inceleme için gelen konuğumuz ise Alloy FPS RGB.

Tasarım

Alloy FPS RGB basit ve kullanışlı tasarımı ile ilgi çeken bir yapıya sahip. Çıkarılabilir bir kabloya sahip olması klavye sayesinde taşınma açısından son derece kolay bir hale geliyor. Numpad kısmına olan bu oyuncu klavyesi ne yazık ki Türkçe tuş takımına sahip değil.

HyperX Alloy FPS RGB oldukça şık bir aydınlatmaya sahip
HyperX Alloy FPS RGB oldukça şık bir aydınlatmaya sahip

LED ışıklandırmaya sahip olan Alloy FPS 3 farklı ışık düzenine sahip. Adından da anlaşılacağı gibi RGB aydınlatma bulunuyor. İsterseniz kendi içinde gelen 3 ışık seçeneğinden birini F1, F2 ve F3 tuşlarını kullanarak seçebilirsiniz. Bunun dışında nGenuity yazılımını kullanarak kendi ışık düzeninizi oluşturmanız mümkün.

Kullanım

Kailh tuş anahtarları son derece hassas bir şekilde tasarlanmış. Bu sayede rekabetçi oyunlarda kullanım için son derece uygun bir klavye. Özellikle hızlı tepki vermeniz gereken oyun türlerinde son derece işinize yarayacaktır.

Kailh Silver Speed tuş anahtarları çok iyi bir tepkime süresi sağlıyor
Kailh Silver Speed tuş anahtarları çok iyi bir tepkime süresi sağlıyor

Gündelik kullanıma pek uygun değil desem sanırım yanlış olmaz. Hassa tuşları ile yazı yazarken veya günlük işlerinizi yaparken hata yapmanız sen derece olası. Ancak makro tuşlarının eksikliği hem eSpor hem de gündelik kullanım açısından eksik olmuş diyebilirim.

Teknik Özellikler
TipMekanik (Kailh Silver Speed)
BağlantıKablolu (çıkarılabilir)
ArayüzUSB
Kablo Uzunluğu1.8 metre
Boyutlar442 x 129 x 35 mm
Ağırlık1100 gr.

Teknik açıdan baktığımız zaman Alloy FPS RGB, Kailh Silver Speed tuş anahtarına sahip. Kailh Silver Speed özellikle ani tepkime sürelerine ihtiyaç duyduğumuz oyunlarda tercih edeceğimiz bir tuş anahtarı. Fortnite, Apex Legends, The Division 2 oyunlarında test ettiğimiz bu klavye bizden iyi bir not almayı başarıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here