Ana sayfa Teknoloji Donanım İnceleme HyperX Alloy Elite Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

HyperX Alloy Elite Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

1120
0
PAYLAŞ

Operasyon Merkezi olarak HyperX’in profesyonel oyuncuları ve oyun severleri hedefleyerek çıkarmış olduğu HyperX Alloy Elite klavyesini inceledik.

Tasarım

Oldukça güzel ve sağlam bir tasarımı olan HyperX Alloy Elite, 44.4 cm boy, 22.7 cm en ve 3.60 cm tuş yüksekliğine sahip klavye masanızda ideal bir yer kaplıyor. Ayrıca piyasada bulunan bir çok klavyeden farklı olarak uzun kullanımlar için bilek desteği bulunuyor. Çelik bir kasaya sahip HyperX Alloy Elite yaklaşık olarak 1.5 kg (1467 gr.) ağırlığı ile oldukça ağır bir klavye, bu durum özellikle klavyenin kolunuzun altında hareket edebilme olasılığını neredeyse tamamen engelliyor.

Hyperx Alloy Elite‘ın sol üst köşesinde ise klavyenin aydınlatmasının parlaklığını, aydınlatmanın şeklini ayarlayabileceğiniz tuşlar ve oyun modu tuşu bulunuyor. Sağ üst köşesinde ise multimedya tuşları bulunuyor, ayrıca ses kontrolünü sağlayabildiğimiz bir tekerlek var.

Alloy Elite ön kısmında 2.0 USB portuna sahip ve kumaş kaplı kablosunun ucunda iki adet USB çıkışı bulunuyor. Bunlardan birisi klavyeyi beslerken diğeri USB portunu besliyor. Kulaklık vb. gibi USB çıkışına sahip cihazlarınızı önde bulunan bu USB portu kullanırken oldukça rahatlık sağladı.

Kullanım

HyperX Alloy Elite, World of Warcraft ve Monster Hunter World gibi oyunlarda denedik. Özellikle oyun modu tuşu (Game Mode Button) Windows tuşunu kapattığı için özellikle Monter Hunter World gibi birden fazla klavye tuşuna basma gereksinimi olan oyunlarda büyük kolaylık sağlıyor.

Bilek desteği uzun kullanımlarda World of Warcraft gibi saatlerinizi aynı tuşları kullanarak geçirdiğiniz oyunlarda büyük bir ayrıcalık. Yorulmayı engellediği gibi fiziksel rahatsızlık hissiyatını da engelliyor.

W, A, S, D ve 1,2,3,4 gibi her oyunu oynarken kullandığımız tuşların yerine metalik renkte ve yön tuşları üzerinde extra tutuş sağlayacak yapıya sahip tuşlarla değiştirebiliyoruz. Bu durum hem yanlış tuşa basma olasılığımızı düşürürken hemde oyun oynama kalitemizi oldukça arttırıyor.

Klavyemizin Türkiye için tek sorunlu noktası Türkçe olmaması, klavye üzerinde İ,Ö,Ç,Ş,Ü,Ğ gibi tuşları yok. Ayrıca HyperX Alloy Elite üzerinde makro tuşları da bulunmamakta.

Teknik Özellikler

HyperX Alloy Elite mekanik klavye sınıfında, bizler Cherry MX tuş anahtarlarına sahip olan klavyenin kırmızı anahtara sahip olan versiyonunu inceleme fırsatı bulduk. Cherry MX kırmızı anahtar lineer bir yapıya sahip. Kırmızı yapıdaki anahtarlar başmış olduğunuz tuşu daha erken algılayarak tepkime süresini arttırma üzerine dizayn edilmiş.

Klavye nGenuity programı ile uyumlu değil bu sebeple tak çalıştır özelliğine sahip.

Sonuç

HyperX Alloy Elite bütün oyun severlere hitap eden bir klavye olmuş. Özellikle sağlam yapısı nedeniyle aynı fiyata sahip diğer klavyelere göre oldukça üst bir konumda. Uzun yıllar kullanabileceğiniz klavyenin Cherry MX özelliği ve diğer mekanik klavyelere göre daha az ses çıkartan yapısı ayrıca oldukça büyük bir artı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here