Ana sayfa Teknoloji Donanım İnceleme XPG Emix H30 ve Solox F30 Amplifikatör İncelemesi

XPG Emix H30 ve Solox F30 Amplifikatör İncelemesi

347
0
PAYLAŞ

Adata’nın yeni çıkartmış olduğu XPG Emix H30 ve Solox F30 Amplifikatör ürünlerini inceledik. Daha önce incelediğimiz M10 ve R10 gibi beraber satılan bir ürün paketi mevcut. Ancak zaten H30 ve F30 beraber kullanım için tasarlanmışlar.

Tasarım

Emix H30 denilince ilk olarak kablosundan bahsetmemek olmaz. Kulaklık, mikrofon ve bir adet usb girişinin bir arada olduğu örgü kablo son derece sağlam ve kolay kolay dolanmamakta. Kırmızı ve siyah renkli kablo görüntü olarak oldukça şık duruyor.

Kafa bandı kısmı ikiye ayrılıyor diyebiliriz. İlki dışta bulunan metal kısım. Sağlam görünen bu kısım aynı hissiyatı verebilmiş. İç kısımda ise içi köpük olan askılı bir kafa bandı bulunuyor. Kafanızın asıl destek aldığı kısım burası. Uzun süreli kullanımda herhangi bir rahatsızlık olmadı.

Kulak yastıkları ise hafızalı köpükten yapılmış. Dış çapı 10, iç çapı 6 cm olan bu kulaklıkların kullanımı son derece rahat.

Mikrofon ise artık sektör standartı diyebileceğimiz bir şekilde bükülebilir ve yerinden çıkartılabilir.

Solox F30 amplifikatör beraberinde kulaklığı koyabileceğimiz bir stand ile geliyor. Kulaklığı koymak için iyi dizayn edilmiş kolayca devrilmeyen bir tasarıma sahip. Amplifikatör üzerinde dört farklı tuş var.

İlki bağlanan kulaklıklar veya hoparlörler arasındaki çıkışı değiştirmek için kullanılıyor. İkincisi mikrofonun sesini kapatıyor. Üçüncüsü 7.1 surround sesi etkinleştiriyor. Son tuş ise fabrika ayarlı ekolayzır profilleri arasında geçiş yapmanıza yardımcı oluyor. Dört adet ekolayzır profili var: Oyun, sinema, ses ve müzik.

Kullanım

Solox F30 olmadan kulaklığı kullanmak biraz zor o yüzden bu iki ürün beraber satılıyor. Bunun başlıca sebebi mikrofon ve ses kontrolünün amplifikatör üzerinde olması. 7.1 surround gayet başarılı Fortnite gibi sesin geldiği yönün önemli olduğu oyunlarda hiç sıkıntı yaşamadık. Kulaklık yastıkları kullandığımız diğer ürünlere göre daha az terletme yaptı.

Mikrofon ise ses kayıt konusunda beklentilerimizin çok üstünde bir performans gösterdi. Çevre sesleri izole ederken kullanıcının sesi çok temiz bir şekilde yakalamayı başarıyor. Ağzınıza çok yakınlaştırmadığınız takdirde p,ç,t seslerinde patlama yaşamıyorsunuz. Zaten kullanırken 6-7 cm gibi bir uzaklık yeterince uygun geldi.

Teknik Özellikler

Solox F10 üzerinde 3 adet usb bağlantı noktası bulunmakta. Hazır olarak dört adet ekolayzır profili var: Oyun, sinema, ses ve müzik. PC, konsol ve mobil cihaz desteği mevcut. 7.1 surround desteği için Xear Surround kullanılmış.

XPG Emix H30 Kulaklık

Sürücü 53 mm
Özdirenç 32Ω±15%
Hassasiyet 110±3dB
Frekans Aralığı 20Hz-20,000Hz
Işıklandırma RGB

 

XPG Emix H30 Mikrofon

Hassasiyet -42±3dB
Frekans Aralığı 50Hz-1 0,000Hz

 

XPG Solox F10 Amplifikatör

USB Portları 3 (2.0)
Ses/mikrofon Portu 2 ses portu (kulaklık ve hoparlör)

1 mikrofon portu

Ses Performansı Sanal 7.1 kanal çevresel ses
XPG Infarex M10 ve R10 İncelemesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here