Ana sayfa Teknoloji Donanım İnceleme XPG Infarex K20 Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

XPG Infarex K20 Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

1678
0
PAYLAŞ

ADATA’nın oyunculara yönelik ekipman serisi XPG ya da diğer adı ile Xtreme Performance Gear’ın yepyeni bir ürünü olan Infarex K20 ile karşı karşıyayız. Infarex K20 XPG’nin oyuncu klavyesi piyasasına giriş modeli olarak önem taşıyor.

Tasarım

Operasyon Merkezi donanım incelemelerinde alışık olduğunuz üzere ilk olarak tasarım ile başlıyoruz. Genel tasarım gayet sade ve minimal olarak seçilmiş. Keskin hatlara sahip çok yer kaplamayan bir klavye Infarex K20. Tuşların üzerindeki fontlar kimi firmaların yaptığının aksine “oyuncu” fontu yerine normal okunabilir bir font kullanılmış.

Infarex K20, ışıklandırma için LED kullanmış ver her tuş sırası farklı bir renk ile aydınlatılmış.
Infarex K20, ışıklandırma için LED kullanmış ver her tuş sırası farklı bir renk ile aydınlatılmış.

Böylece sadece oyunculara değil normal kullanım için alacak kişilere de hitap ediyor. Işıklandırma için LED kullanılmış ver her tuş sırası farklı bir renk ile aydınlatılmış. Bu renkler değiştirilemiyor ancak kapatılabiliyor. İstenirse 11 farklı ışıklandırma modundan biride seçilebiliyor.

K20’nin kasası plastikten yapılmış ancak ağırlığı ile beraber sağlamlık hissini kullanırken net bir şekilde hissettiriyor. Örgü kablo ise artık standart hale geldiğinden ihmal edilmemiş. Tuş anahtarı olarak ise Kailh mavi tuş anahtarları kullanılmış.

Tuş anahtarı olarak ise Kailh mavi tuş anahtarları kullanılmış.
Tuş anahtarı olarak ise Kailh mavi tuş anahtarları kullanılmış.
Kullanım

Infarex K20 arkasında bulunan 3 oluktan çıkartılabilen örgü kablo kullanım yeri seçerken rahatlık sağlıyor. Kailh mavi tuş anahtarları bir mekanik klavyeden beklediğinizi fazlası ile karşılıyor. Mavi tuş anahtarlarında bulunan klik sesi burada da mevcut.

N-key rollover ve anti-ghosting ise her oyuncu klavyesine bulunması gereken özelliklerden. Bu sayede birden fazla tuşa basınca bilgisayarınızın takılma gibi bir problemi olmuyor. Ancak N-key rollover F9 tuşunda bulunuyor. Bu özelliği açmadığınız zaman aynı anda en fazla 6 tuşa basabiliyoruz.

Infarex K20 klavyesini birkaç farklı oyunda test ettik. İlk olarak Fortnite’da anlık tepkime sürelerinin bizi memnun ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle rakiple birebir kalma durumunda diğer mekanik klavyelerden aşağı kalır bir yanı yoktu. World of Warcraft ise ikinci testimiz oldu. Birden fazla tuşa aynı anda basma konusunda bu noktada memnun kaldık.

Teknik Özellikler
Tuş Anahtarı Kailh Mavi
LED ışıklandırma 11 mod
Tuş ömrü >50.000.000
Çalışma Sıcaklığı 0°C ~ 40°C

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here