Ana sayfa Haber Dünyanın Sıvı Soğutmalı İlk Belleği XPG SPECTRIX D80 Türkiye’de

Dünyanın Sıvı Soğutmalı İlk Belleği XPG SPECTRIX D80 Türkiye’de

771
0
PAYLAŞ

ADATA’nın Computex’teki standında sergilenen dünyanın sıvı ve hava karma soğutmaya sahip ilk belleği XPG SPECTRIX D80 ve RGB aydınlatmalı SPECTRIX D41 üstün performansı ve etkileyici görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM Modülü ve NAND Flaş depolama ürünleri üreticisi ADATA Technology, dünyanın hem sıvı hem hava soğutmalı ilk belleği SPECTRIX D80’i Türkiye’de satışa sundu. RAM devresinde kullanılan ısıyı dağıtan malzemeler yanında aynı anda hem sıvı hem alüminyum soğutucudan faydalanan SPECTRIX D80, yüksek soğutma becerisini ve performansı bir arada sunuyor.

Sıvı-Hava Karma Soğutma

XPG’nin benzeri bulunmayan SPECTRIX D80 RAM’leri ısıyı etkin bir şekilde dağıtmak için, modülün üst kısmında hava geçirmez bir tüp içerisinde bulunan sıvı soğutucudan faydalanıyor. Hem SPECTRIX D80 hem de SPECTRIX D41’de daha iyi soğutma performansı elde etmek içinse ısıl iletken devre malzemeleri ve bunların üzerini kaplayan alüminyum bir soğutucu kullanılmış.

Üzerinde RGB aydınlatması da olan sıvı soğutucu yalnızca yüksek performans sunmakla kalmıyor, tamamen aydınlatılan soğutma sıvısı etkileyici bir görüntü de oluşturuyor. Hem D80 hem de D41 ile birlikte gelen yazılım sayesinde kullanıcılar aydınlatma efektlerini ve birçok ayarı değiştirebiliyor. RGB Sync programını kullanmak istemeyenler için önde gelen anakart üreticilerinin kendi yazılımlarını kullanma imkânı da bulunuyor.

Azla Yetinmeyenlerin Seçimi

ADATA’nın her oyuncunun ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek belleği SPECTRIX D80 ve SPECTRIX D41, daha fazlasını isteyen oyuncular ve overclock meraklılarını sevindirecek özelliklere sahip. Intel ® X299 2666MHz ve AMD® AM4/Ryzen platformlarını destekleyen ürünler, 2666MHz ile 5000Mhz arasındaki hızlarda çalışabiliyor. Firmanın Computex 2018 kapsamında sergilediği SPECTRIX D80 fuar öncesi düzenlenen özel bir etkinlikte 5531MHz hıza çıkarak bu alanda bir dünya rekoru da kırdı.

Kullanıcılara overclock konusunda kolaylık sağlamak için Intel® XMP (Extreme Memory Profile) 2.0 profilleri ön yüklü gelen her iki ürün de kullanıcıları hız aşırtma sırasında BIOS ayarlarını tek tek değiştirme zorunluluğundan kurtarıyor. ADATA’nın sahip olduğu teknik bilgi ve tecrübenin ürünü olan SPECTRIX D80 ve SPECTRIX D41, güvenilir bir performans sunması ve uzun ömürlü olması için yüksek kaliteli malzemeler seçilerek üretildi. Ürünleri oluşturan 10 katmanlı PCB devresi yüksek hızlarda ve yük altında bile sinyal gücünde ve sürekliliğinde bir düşüş yaşamıyor.

Canavar Avına Çıktık: Dauntless Açık Beta İncelemesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here