Ana sayfa Oyun Erken Erişim PUBG 4×4 Savage Ön İncelemesi

PUBG 4×4 Savage Ön İncelemesi

880
0
PAYLAŞ

PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da en bilinen adı ile PUBG son yılların en hızlı çıkış yapan oyunlarından biri oldu. Durum böyle olunca oyunu geliştiren ekip yeni içerik çıkartmak zorunda kaldı zira sürekli aynı haritada oynamak oyuncuları sıkmaya başladı. 4×4 Savage veya Codename: Savage yeni harita açlığını giderebilecek mi görelim.

Öncelikle Savage oyun modu nedir onu bir açıklayalım. “Codename Savage” 15-18 dk sürmesi planlanan hızlı oyunlar için dizayn edilmiş haritada ekipmanların çıkması ve mavi duvarın kapanış hızı normal oyun moduna göre daha hızlı. Ayrıca haritada hem miramar hemde erangel ekipman tablosu aktif durumda. Bu haritada bizi diğer haritalardan farklı bir çevre karşılıyor. Bu sefer Asya temalı bir tropik haritadayız.

Oyun modunda gözümüze çarpan birkaç nokta oldu. Bazı yapıların kaplamalarının olmaması, çeşitli buglar ve spawn problemleri. Fakat elbette bu test aşamasında oldukça erken bir aşamada olmasından kaynaklanıyor. Oyun modunun ilk aşamasını test ettiğimizde sizlere yararlı olabileceğimiz bazı küçük tüyolardan bahsedeceğiz.

Öncelikli olarak oyunda ekipman oranı nedeni ile küçük kampları ya da bungalovları tercih etmediğiniz sürece ekipman sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Fakat bu durumun kendi içerisinde oluşturduğu en büyük değişiklik her bölgede rekabete hazır olmanız gerektiğidir.

Oyunda ‘Training Camp’ ve ‘Swamp Temple’ bizlerin favori iniş noktaları oldu. Eğer aksiyonu seviyorsanız bu bölgeler en iyi iniş noktaları olacak. Eğer hem ekipman alıp hem de güvenli (ki malesef savage haritasında isimli bölgelerde bir güvenli iniş durumu söz konusu değil) iniş noktası arıyorsanız. Bootcamplari ve river town tercih edebilirsiniz.
İnişi başarı ile atlatıp güvenli bölgeye ilerlemeyi başarırsanız, haritanın tropik dizaynı sayesinde kendinizi kamufle edebileceğiniz güzel noktalar mevcut, özellikle büyük yapraklı yer bitkileri sizlere gerekli kamuflajı sağlayacaktır. Fakat unutmayın bu durum rakipleriniz içinde geçerli.

Açıkçası Savage oyuna büyük yenilikler getirmiyor, ancak hızlı oyunları tercih edenlerin ya da oyun oynamak için zamanı kısıtlı oyuncuların harita tercihinde değişilmez olacağını düşünebiliriz. İlk aşama için söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar, ilerleyen aşamalarda yine elimizden geldiğinde sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here