Ana sayfa Uncategorized Diablo II: Resurrected Teknik Alfa İlk Bakış

Diablo II: Resurrected Teknik Alfa İlk Bakış

153
0
PAYLAŞ
Diablo 2: Resurrected

Diablo II hiç kuşkusuz belirli bir yaş grubunun bir araya gelip üzerine saatlerce konuşabileceği bir konu. Belirli bir yaş grubu dememin sebebi çıktığı 2000 yılı düşünüldüğü zaman aslında daha iyi anlaşılabilir hale geliyor. ARPG dediğimiz oyun türünün başka örneği olmadığı zamanlarda oynadığımız tek oyun Diablo II olmuştu. Dile kolay tam 21 yıl geçmiş ancak sırf yenilenmiş grafikler ile oynama fikri dahi halen beni heyecanlandırmaya yetiyor.

Resurrected, ilk bakıldığı zaman ana oyunun modern grafikler ile süslenmiş hali deyip işin içinde sıyrılabiliriz ancak bu her iki oyununda hakkını yemek olur. İki oyun diyorum çünkü Diablo II’yi modernize etmek sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Ancak amacım teknik detaya girip uykunuzu getirmek değil. Oyunda G tuşuna basarak her iki grafik motoru arasında geçiş sağlayabiliyoruz. Böylece grafiklerin ne derece güzel bir şekilde yenilendiğini görme şansımız oluyor.

Barbar, Amazon ve Sorceress

Bu 3 günlük deneme süresi teknik alfa statüsünde olduğu için belirli başlı sıkıntılara denk geldim ancak süreç ilerledikçe bunların çözüleceğini düşünüyorum. Çünkü bu testler bu sebeple yapılıyor. Teknik alfada sadece 3 sınıf barbar, amazon ve sorceress ile oynama şansını yakaladım. Orijinal oyunda en çok oynadığı sınıf barbar olduğu için ilk olarak onla başladım. Açıkçası oynanış bakımından bir farklılık göremedim. Hatta sırf yeni grafiklerden dolayı sorceress ile beklediğimden daha çok vakit geçirdim.

Modernize edilmiş grafiklerde dikkat ettiğim nokta kan sıçramalarının etraftaki objelerin üstüne sıçraması oldu. Henüz tam anlamı ile oturmuş bir sistem gibi durmuyor ancak güzel bir detay. Yerde bulunan su birikintilerinde karakterimizin yansımasını görebiliyoruz. Ayrıca havada uçan yarasa vb hayvanlar karaktere yaklaştığı zaman kafasını çevirip bakıyor.

Bu tarz minik detaylar halihazırda sağlam bir temele sahip olan oyunu çok daha güzel bir hale getirmiş. Bu test süresinde sadece ilk iki bölüm oynanabilir halde idi. Buna sevinsem mi yoksa üzülsem mi bilemedim. Act 3 ve fetish orduları aklıma geldikçe bu ikilem daha bir şiddetli hale geliyor. İlk olarak Blizzard North tarafında geliştirilen oyun bu kez Vicarious Visions tarafından yenileniyor. Gördüğüm kadarıyla şimdiye kadar iyi bir iş çıkartmışlar. Yorum yapmak için henüz çok erken ancak bu şekilde giderse bu yıl bitmeden eski dost Diablo II’ye Resurrected ismi altında tekrar merhaba diyebiliriz.

Konami Getsufumaden: Undying Moon Adlı Oyununu Duyurdu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here