Ana sayfa Oyun İnceleme Arise: A Simple Story İncelemesi | Koskoca Bir Hayat

Arise: A Simple Story İncelemesi | Koskoca Bir Hayat

29360
0
PAYLAŞ
Arise: A Simple Story
Arise: A Simple Story

Arise: A Simple Story temelinde insani ve duygusal bir hikâye anlatımı hedefleyen bir oyun. Bunu biraz beceri biraz da sabır isteyen bir platform oyunu olarak başarmaya çalışıyor.

Oyun, ilk sahneden itibaren bir hikâye oyunu olarak kendini gösteriyor. Bu bakımdan Journey’e çok benziyor. Bir yamaçta bulunan yalnız bir figür ve uzaktaki bir dağın tepesinde parlayan bir ışık. Bu figür oyunun başında anlayabildiğimiz üzere bir kabile lideri. İlk gördüğümüz sahne ise onun cenazesi oluyor. Daha sonra kendimizi karla kaplı bir yerde buluyoruz ve hayatının önemli anılarını gezdiği bir macera başlıyor.

Oyunun her seviyesi temalı ve erken çocukluğundan başlayarak hayatının belirli bir bölümüne adanmış. Hayatta eşi olan bir kadınını ilk çocukluğundan başlayarak, onun eşliğinde birçok anıda seyahat ediyoruz. Birçok çift gibi, zafer ve trajedileriyle karşı karşıya kalıyorlar.

Arise: A Simple Story basit bir platform mekaniğin zamanla oynama kısmını ekleyerek özgün bir oynanış ortaya çıkartmış. Sağ ve sol tuşlarını kullanarak oyun dünyasını değiştiriyoruz. Bu karların erimesini sağlayıp kendimize yol açmamızı sağlamak olduğu kadar havada uçan bir arının belirli yere gelmesini sağlamak şeklinde karşımıza çıkıyor. Ancak platformlardan atlama konusunda ortalamanın üstünde bir beceriye sahip olmanız gerekiyor.

Arise hem grafikleri hem de müzikleri sayesinde anlatmak istediği hikâyeyi oldukça iyi bir şekilde verebilen bir oyun. Özellikle ana karakteri duygusal halini anlamakta hiç zorluk çekmiyorsunuz. Çok uzun bir oyun değil ancak son zamanlarda karşımıza çıkan dolu oyunlardan biri.

>> Arise: A Simple Story satın almak için<<

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here