Ana sayfa Oyun İnceleme Monster Hunter: World İncelemesi | Ava Çıktık!

Monster Hunter: World İncelemesi | Ava Çıktık!

1227
0
PAYLAŞ

Monster Hunter: World 2004 yılından beri bol miktarda yan oyun çıkarmış bir serinin son oyunu. Ancak bu oyunu diğerlerinden ayıran çok önemli bir özellik bulunmakta. Monster Hunter: World bu serinin PC için çıkan ilk oyunu. Bu yılın ocak ayında Playstation 4 için çıkan oyunun PC sürümü ilk duyurulduğunda büyük bir ilgi ile karşılaşmıştı.

Peki nedir Monster Hunter? Basitçe özetlemek gerekirse canavar avlıyoruz. Yeni oyun diğerlerine göre biraz daha açık dünya öğelerine sahip. Örneğin gittiğimiz bir avı açık bırakarak rastgele insanların avımıza dahil olmasını sağlayabiliyoruz. Toplamda 4 kişiye kadar toplanabilen av takımı avladığımız canavarın davranışlarını da etkiliyor.

Bu yaz başında ücretsiz hale gelen Dauntless oyununa göz attıysanız az çok ne ile karşılaşacağınızı biliyorsunuz demektir. Oyunda seviye atlama yok ancak giydiğimiz ekipmanlar avladığımız canavarların gücüne oranla kuvvetleniyor. Toplam 14 tane birbirinden farklı silah mevcut ancak onları burada tek tek anlatmak yerine önümüzdeki günlerde yeni bir rehber serisine başlayacağız.

Oyunda yeni dünyaya gelen bir avcıyı canlandırıyoruz. Karakterimizin görünüşünü tamamen sıfırdan yapmak mümkün. Yanımızda Palico denilen bir ırka ait yol arkadaşımız var. Palico’lara konuşabilen kedi desek hedeften şaşmamış oluruz. Eğer tek başımıza veya 2 kişi avlanıyorsak palicolar bize yardımcı oluyor. Ancak 3 ve 4 kişilik gruplarda ana kampa geri dönüyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here