Ana sayfa Oyun İnceleme Operencia: The Stolen Sun İncelemesi | Zindanlarda Geziyoruz

Operencia: The Stolen Sun İncelemesi | Zindanlarda Geziyoruz

587
0
PAYLAŞ

Operencia: The Stolen Sun, uzun zamandan beri karşıma çıkan en ilginç oyunlardan biri diyebilirim. Eskinin “dungeon crawler” diye adlandırdığımız oyun tarzının modernize edilmişi de diyebiliriz.

Oyuna ilk olarak Kral Atilla ve eşi Reka ile oynayarak başlıyoruz. Bu ilk kısım bize Operencia dünyasına bir giriş yapmamızı sağlıyor. Böylece hem hikâye anlatırken hemde oyun mekaniklerini bize tanıtıyor. Daha sonrasında ise kendi karakterimizi yaratarak kendi maceramıza başlıyoruz.

Karakterimiz rüyalarını takip ederek bir su altı zindanına gidiyor ve buradaki esirleri kurtarmaya başlıyor. Daha sonrasında ise oyunun adından da anlaşılacağı gibi kaybolan güneşi aramaya başlıyoruz. Operencia: The Stolen Sun bu zindan gezme kısmına FPS gibi etrafa serbestçe bakma özelliği getirerek değişik bir tarz yakalamış.

Düşmanları nerede olduğu yapılacak saldırılar için önem taşıyor
Düşmanları nerede olduğu yapılacak saldırılar için önem taşıyor

Oyun süresinde yaptığımız savaşlar sıra tabanlı olarak gelişiyor. Düşmanlar 3 farklı uzaklıkta bulunabiliyor. Yaptığımız saldırılarda bu uzaklığa göre değişiyor. Her silahın etkisi bu uzaklığa göre ayarlanmış. Bu saldırılar dışında koruma ve saldırı büyüleri de yapabiliyoruz.

Gezdiğimiz zindanlarda bulmacalarda bulunuyor. İlk başta kolay olan bulmacalar yavaş yavaş zorlaşarak sizi alıştırıyor. Fakat Operencia sabır isteyen bir oyun. İlerde karşınıza çıkan bulmacaları çözmek için sabır göstermeniz gerekecek. Benzer şekilde bölümlerdeki gizli geçitleri bulmakta kolay olmayacaktır.

Sonuç olarak Operencia özellikle bu türü sevenlerin gözden kaçırmaması gereken bir oyun olmuş diyebilirim. Ancak genel olarak FRP öğelerinin bulunduğu bir oyun arıyorsanız bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here