Ana sayfa Oyun İnceleme Project Winter İnceleme | Üşüyoruz Reis!

Project Winter İnceleme | Üşüyoruz Reis!

1397
0
PAYLAŞ

Erken erişim ile karşımıza çıkan, Other Ocean Interactive tarafından hazırlanan Project Winter oldukça değişik tarza sahip bir hayatta kalma oyunu.

Hayatta kalma oyunu dediğimizde aklımıza gelen bir çok oyunun aksine izometrik bakış açısına ve takım oyununa dayalı bir yapıya sahip. Aslında oyunun amacı ve içeriği hem iletişime dayalı hem de diğer oyuncuları kandırmaya, diğer oyuncuları kandırma kısmına değineceğiz.

Üşüyoruz Reis

Karlarla kaplı arazide soğuktan ve etraftaki tehlikeler tarafından öldürülmeden hayatta kalıp, bölgeden kaçmak ana amacımız. Oyunda sekiz kişilik bir ekiple etraftan kaynak toplamak toplamak ve hayatta kalmak dışında oyunun bize verdiği mini görevleri de yapmak zorundayız.

Oyunda karakterimizi görsel olarak dizayn edebiliyoruz.

İletişim hem tehlikelere karşı hem de aramızda bulunan hainlerin bizleri öldürmesini ve bölgeden çıkmamıza engel olmasını engellemek için en büyük silahımız. Evet oyunu benzer hayatta kalma oyunlarından ayıran en büyük yenilik oyunda takımınızda hainlerin olması.

Oyunda rastgele seçilen ve hain olarak belirlenen oyuncuların amacı ise hayatta kalmaya çalışan diğer oyuncuları engellemek hatta iletişim yoluyla birbirlerine düşürmek. Hainlerin kendilerine ait özel görevlerinin yanı sıra haritada sadece onların kullanabileceği ekipmanlar içeren kutulara da erişimleri var.

Oyun oldukça basit bir oynanış ve tanıdık yaratım menüleri, kaynak toplama sistemi de hayatta kalma oyunu sevenlere hiç yabancı gelmeyecek bir tarza sahip.

Kozmetik Objeler ve Gelişim Sistemi

Project Winter içerisinde kozmetik kutuları mevcut. Karakterimiz için kullanacağımız kozmetikler bu kutulardan çıkıyor. Bu kutuları oyun içerisinde kazandığımız birim ile ya da gerçek para ile satın alabiliyoruz.

Oyunda bulunan ganimet kutuları sadece kozmetik objeler içeriyor.

Ayrıca oyunda bir gelişim sistemi de mevcut. Gelişim sisteminde hayatta kalma uzmanından, hain olarak yaptığımız aksiyonlarla ilerlediğimiz sistemin ödülleri de sadece kozmetik içerikli. Bu kozmetik içerikleri kullandığımızda takım arkadaşlarımız hangi görevlerde daha iyi olduğunuzu görmüş oluyor.

Oyunda yaptığınız aksiyonlar gelişim ağacınızı etkiliyor.

Project Winter hayatta kalma türüyle bir çok oyuncunun sevdiği Town of Salem türündeki oyunların çok güzel bir birleşimi olarak karşımıza çıkıyor. Fakat oyunun en büyük eksiği oyuncu sayısı, erken erişimde olan oyunda katılabilecek oyun bulmak oldukça zor ve uzun süreler beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Şu an erken erişimde olan oyunun takibini sürdürüp sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Octane ve Savaş Bileti Sistemi Apex Legends İçin Geliyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here