Ana sayfa Oyun Anthem Javelin Rehberi | Colossus

Anthem Javelin Rehberi | Colossus

712
0
PAYLAŞ

Burada anlatılan Colossus rehberi tamamen elit üniteleri kesmek üzerine yoğunlaşmıştır. Elit ünitelerin yapısı gereği yüksek zırha “sarı yaşam çizgisi olanlar” sahip olduğunu zaten biliyoruz. Bu ünitelerin hem canları daha yüksek, hem de aldıkları hasar daha az oluyor.

Elit Avcısı Colossus

Elit düşmanlara hasar verirken kombo dediğimiz element birleşimini yapıp vurmamız gerekiyor ki, bir an da yüksek hasar alabilsin. Bunun sayesinde de gelen yaratıkları daha az mermi süngerine çevirerek, savaşları daha kısa süreye indirebilmek mümkün oluyor.

Elimizde Olan Yok Etme Gücü

Bu yapacağın ekipman seti ile oyunun başından beri kullandığımız, benim de favorim olan Firewall Mortar’ı kullanıyoruz. Bu cihaz o kadar iyi ki küçük yaratıkların tamamen başına bela olmasını engelliyor.

Hedef aldığın alana atacağın ateş büyük bir alanı kapsıyor. Bu ateş de durmaya devam eden düşmanlara hasar veriyor ve kombo yapmaya da hazırlamış oluyorsun. En güzel özelliklerden birisi, zor da kaldığın kaldığın an kendi ateşinin içinde durup yere vurarak kombo patlatabiliyorsun.

Colossus hantal ama bir o kadar da ses getiriyor.

Railgun tek kişilik hedeflere inanılmaz hasar veren bir cihaz, ateş et ve karşıdakinin patlamasını izle desem tabiri yerinde olur. Firewall Mortar ile birleştirilince ortaya inanılmaz bir combo+hasar birleşimi çıkıyor. Alev üzerine düşmanlara Railgun’la vurunca toplu olarak eridiklerini görüyorsun.

Battle Cry ile etrafında bulunan düşmanların ilgisini hem üzerine çekiyor, hem de yedikleri hasarı arttıran bir güçsüzleştirme katıyorsun. Bunun sayesinde takım arkadaşına da ufak bir soluklanacak nefes aralığı vermiş olup, düşmanların daha çok hasar almasını sağlıyorsun.

Colossus Ekipman Seti
Ordnance LauncherFirewall Mortar
Heavy Assault LauncherRailgun
Support GearBattle Cry
WeaponsAutocannon
Grenade Launcher
ComponentsColossus Combo Augment
Heavy Assault Augment
Combo Damage
Armor
Explosives Expert
Colossal Storage Augment

Bu set dışında ana akım da olan Flamethrower ve Lightning Coil ikilisinin olduğu bir seçim daha var. Çoğu kişi bunu oyun sonu dediğimiz end game barajında yapıyor. Çeşitli masterwork silah ve ordnance isteyen bu seti yapması kolay olmuyor.

Bu kadar zırh olması düşmanların içinde rahatlıkla dolaşmanızı sağlıyor.

Uzun lafın kısası büyük, ağır, hantal ama bir o kadar da sert olan bir Javelin Colossus. Uzun zamandır Marvel karateri Iron Man’den Hulk Buster tadında bir giysi mi kullanmak istiyordun? Al dostum şimdi tam sırası.

Anthem’e içerik hazırlamamıza olanak sağlayan Kinguin.net‘e çok teşekkürler. Eğer Anthem almak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

Anthem Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here