Ana sayfa Masaüstü Battle For Azeroth 8.0 Yaması Sınıf Değişiklikleri | Warrior

Battle For Azeroth 8.0 Yaması Sınıf Değişiklikleri | Warrior

1114
0
PAYLAŞ

Battle for Azeroth ile birlikte gelen 8.0 yaması ile tüm sınıflarda olduğu gibi Warrior sınıfı da çeşitli değişikliklere uğradı. Genel olarak sınıf değişikliklerine göz attığımız sınıf rehberleri serimize başlıyoruz.

Arms Değişiklikleri

Arms oyuncularının ana oynayış tarzı olan rage yönetimi değişmemiş durumda. Ani yüksek hasar verebildiğimiz saldırı anları ise eskisine göre çok daha sık karşımıza çıkacak. Yeni gelen mastery: Deep Wounds en büyük değişikliklerden biri. Depp wounds’un gelmesi ile birlikte kısa süreli ama etkili bir kanatma efektine sahip oluyoruz. Artık Battle Cry yerine Colossus Smash kullanırken, Overpower rotasyonda Colossus Smash’ın yerini alıyor. Bu değişiklikler son birkaç eklenti paketinde olan yavaş ama ağır vuran Arms oynanış tarzını değiştirmiyor.

Oynanışa Etkisi

Tek hedefe karşı oynayış Legion’dan çok farklı değil. Çoklu hedef karşısında ise eskisine göre çok daha fazla seçeneğimiz var. Warbreaker, Exploit the Weakness, and Shattered Defenses ana yetenek ve özellikler arasına katıldığı için Legion silahımızı geride bırakmak bir kayıp olmuyor.

Tek hedef karşısında Battle Cry yerine Colossus Smash, Eski Colossus Smah yerine ise Overpower kullanıyoruz. Ancak bu değişiklikler kafanızı karıştırmasın yetenekler değişmesine rağmen etkiledikleri diğer özellikler aynen Legion’da olduğu gibi tasarlanmış durumda. Buna örnek olarak Overpower Mortal Strike’ı güçlendirirken Tactician tarafından tetikleniyor. Çoklu hedef karşısında ise Warbreaker ve Bladestorm eskisi gibi çalışıyor. Sweeping Strikes ve Cleave 2 ve daha fazla hedef için kullanabildiğimiz yetenekler.

GCD değişiklileri ve Artifact Özellikleri

Charge artık 0.5 saniyelik GCD’a sahip
Sweeping Strikes artık 1.5 saniyelik GCD’a sahip
Avatar artık 1.5 saniyelik GCD’a sahip
Rallying Cry artık 1.5 saniyelik GCD’a sahip

Warbreaker yeni Warbreaker yeteneği oldu. Ayala’s Stone Hearth özellikleri Sudden Death yeteneğine eklendi. Executioner’s Precision ve Shattered Defenses yeni Overpower’a katıldı. Prydaz, Xaavric’s Magnum Opus özelliği yeni Azerite özelliği olan Resounding Protection haline geldi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here