Ana sayfa Konsol Dauntless Exotic Parça Rehberi

Dauntless Exotic Parça Rehberi

718
0
PAYLAŞ

Dauntless rehberlerimiz uzun bir süre verdiğimiz aradan sonra kaldığı yerden devam ediyor. Bu rehberimizde oyunda bulunması zor olan exotic parçaları nasıl toplayacağınız hakkında bilgi vereceğiz. Bu parçalar sadece exotic zırh ve silahların yapımında kullanılabiliyor ve sadece tehlike seviyesi 8’in üstündeki canavarlardan düşüyorlar.

Heroic zorlukta canavar avlarını rutin bir hale getirdiyseniz exotic ekipman planlarından birkaçını düşürmüş olabilirsiniz. Bunlar zırh tarafında Tragic Echo, Prismatic Grace ve The Skullforge. Silah tarafında ise The Hunger, Molten Edict ve The Godhand. Hepsi kendine göre güzel ve özgün yetenekler ile geliyorlar.

Exotic parçalar 3 ana başlık altında toplanır, Aetheric, Neutral ve Elemental. Neutral ve Elemental adındanda anlaşılacağı gibi element sahibi olmayan ve olan canavarları gösteriyor. Aetheric ise biraz farklı bir konu. Bir canavar avında onun iki farklı savaş moduna girdiğini göreceksiniz. Bunlardan ilki Aethercharged diğeri ise Frenzy. Aethercharged canavarın bazı kısımlarının parlaması ile belli olur. Frenzy durumunda ise komple kıpkırmızı parlayacaktır. Aethercharged ve Frenzy düşecek olan exotic parçaların tipini belirleyen bir unsur.

Aetheric
Dauntless Aetheric Parçalar
Dauntless Aetheric Parçalar

Aetheric parçalar avladığınız canavarın Aethercharged modunda düşüyorlar. Bu sebeple belirli bir canavarı avlamanız gerek yok. Sadece zamanlamayı iyi ayarlamanız gerekmekte. Bunun için saldırı rutinine aşina olduğunuz bir canavarı seçmeniz en iyi olacaktır. Aetheric Claw, Aetheric Tail ve Aetheric Crownplate. Bu parçalar sırası ile canavarın uzuvları, kuyruğu ve kafasından düşer.

Neutral
Dauntless Neutral Parçalar
Dauntless Neutral Parçalar

Neutral canavarlardan düşürebileceğimiz 6 farklı parça var. Neutral Clawgem, Neutral Tailgem ve Neutral Skullgem sırası ile canavarın uzuvları, kuyruğu ve kafasından düşer. Ancak bunları düşürebilmek için sadece 2 dakikanız var. Bu süreç canavara ilk saldırı yapıldığı anda başlar. 2 dakika bittikten sonra ise düşüremezsiniz.

Bu parçaları düşürmek için size tavsiyem Deadeye Quillshot olacaktır. Özellikle Skullgem için Axe ile saldırı yapmanız kısa sürede bayıltmak ve maksimum hasarı vermenize yetecektir. Bu canavarın kafasından toplamda 3 taneye kadar Neutral Skullgem çıkartabilirsiniz. Aynı şekilde uzuv ve kuyruğuna da saldırı yaparak ihtiyacını olan parçaları toplayabilirsiniz. Neutral Furytooth (kafa), Neutral Furytail (kuyruk) ve Neutral Furyplate’e (uzuv).

Gelelim Neutral Furytooth (kafa), Neutral Furytail (kuyruk) ve Neutral Furyplate’e (uzuv). Bu parçalar için 2 dakika sınırınız yok. Ancak bu parçalar sadece canavar Frenzy modunda düşürülebilir

Elemental
Dauntless Elemental Parçalar
Dauntless Elemental Parçalar

Burada da benzer şekilde 6 farklı parça sizleri bekliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Elemental Clawgem, Elemental Tailgem ve Elemental Skullgem sırası ile canavarın uzuvları, kuyruğu ve kafasından düşer.

Bu parçalar için birkaç farklı canavar tavsiyem olacak. Firebrand Charogg çoğunlukla sabit durduğu için güzel bir seçenek olabilir. Bloodfire Embermane dediğim zaman bazılarınız oo hayır diyebilir. Ancak koşma esnasında nasıl düşürebileceğinizi öğrenebilirseniz parça düşürmek için son derece uygun bir canavar olacaktır.

Elemental Furytooth (kafa), Elemental Furytail (kuyruk) ve Elemental Furyplate’e (uzuv) ise bu sınıflandırma altında Frenzy modunda düşürebileceğiniz parçalar.

Neutral parçalar için Ragetil Gnasher, Elemental parçalar için ise Shockjaw Nayzaga alternatif hedefleriniz olabilir. Ancak her zaman için asıl önemli olan av takımının birlikte çalışabilmesi olacaktır. Tek başınıza 3 yabancı ile oynasanız da av başında asıl amacınızı belirtmeniz çoğu zaman size yardımcı olmalarını sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra ekipmanlarınız da parça koparmaya yönelik hücreleri seçmeniz işinizi çok kolaylaştıracaktır. Hepinize iyi avlar.

Dauntless Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here