Ana sayfa Konsol Fortnite Hem Avcı Hem de Av Görev Rehberi

Fortnite Hem Avcı Hem de Av Görev Rehberi

1132
0
PAYLAŞ

Fortnite, The End etkinliği ile ilk bölümünü geride bırakarak yeni bir sayfa açtı. Artık yepyeni bir haritamız var ve genel olarak bakıldığında oynanış bakımından eskisine göre çok daha iyi bir oyun bizleri karşılıyor. Haftalık görevler geçen sezonda çıkan halinden biraz daha evrim geçirerek karşımıza çıkıyor.

Görev bitirerek açılan yeni görev modeli aynı şekilde devam ediyor. Ancak görev sayısı 7’den 11’e çıkartılmış. Sezon bileti sahiplerine özel görevler artık yok. Her hafta açılan görevler tüm oyuncuların erişimine açık. Bir diğer önemli değişiklik ise savaş yıldızı sisteminden tamamen vaz geçilmiş olması. Artık her görev bize sezon tecrübe puanı veriyor.

Hem Avcı Hem de Av Görevleri
Görev #1

Standart bir iniş yapma görevi. Herhangi bir sıra takip etmeden, Çileli Çiftlik, Kumlu Kıyılar ve Bereketli Bataklığa iniş yapmanız isteniyor. Her zaman olduğu gibi size en ykaın olan noktaya inerek en kısa sürede bu görevi yerine getirebilirsiniz.

Görev #2

500 ahşap, 400 taş ve 300 metal toplayın. Tek seferde toplamanız istenmediği için birkaç maç boyunca kolaylıkla toplayabilirsiniz.

Görev #3

Çileli Çiftlik ve Kumlu Kıyılar’da rakip avla. Rakip avlama görevlerinin çoğunda karşılaştığımız gibi istenen rakam 3. Daha önce bu tip görevlerde tavsşye ttiğim gibi size en kolay gelen bölgeyi seçmeniz en sağlıklısı olacaktır. Özellikle bu haftanın ilk görevinde bu bölgelere inilmesi istendiği için rakip bulma konusunda problem yaşamazsınız.

Görev #4

1 görev bitirince açılır
Mutlu Mahalle ve Konforlu Kulüp’te 7 sandık aç. Bir başka gayet anlaşılır ve kolay olan sandık açma görevi.

Görev #5

2 görev bitirince açılır
Yenebilir eşyaları kullan. Bu eşyaları bulabileceğiniz en ideal nokta Çileli Çiftlik’in kuzeyindeki elma ağaçlığı olacaktır. Bu görev için istenen 10 eşyayı yerden kolaylıkla toplayabilirsiniz.

Görev #6

3 görev bitirince açılır
Kazma ile rakiplere toplamda 100 hasar ver. Kazma kullanarak rakiplere zarar vermek en etkili yöntemlerden biri sayılmaz ama eğlenceli olduğu kesin.

Görev #7

4 görev bitirince açılır
Malzeme toplarken arka arkaya 5 kez zayıf noktaya vur. Zayıf noktaya vurmak malzeme toplarken daha hızlı olmanızı sağlayan tek şey. Görev için bol miktarda malzeme toplayabileceğiniz bir yer seçip 5 kez zayıf noktasına vurmalısınız.

Görev #8

5 görev bitirince açılır
Rakiplere kafadan isabet ettir. Bu görev için keskin nişancı tüfeklerini kullanmak veya yakın mesafeden pompalı tüfek kullanmak en etkili yöntem olacaktır. Toplamla 10 kez yapmanız bu görevi bitirmek için yeterli olacaktır.

Görev #9

6 görev bitirince açılır
Tek maçta 5 bölgeyi ziyaret et. Bu görev için haritada ismi gözükmeyen bölgelere gitmeniz gerekiyor. Özellikle çileli çiftlik etrafında bu bölgelerden bolca bulunmakta. Kendinize bir rota çizmek isterseniz aşağıdaki haritaya göz atabilirsiniz.

Görev #10

7 görev bitirince açılır
Farklı maçlarda rakip avla. Bir başka kolay ve kendiliğinden bitecek bir görev daha. Toplam 5 maç sonunda bu görevi bitirmiş olacaksınız.

Görev #11

8 görev bitirince açılır
Yükleme ekranına gizlenmiş olan harfi bul. Bu sezonda hiç değişmeyecek bir şekilde karşımıza çıkacak olan hazine avı görevi. Bu hafta I harfini bulmamız gerekiyor.

Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 Hem Avcı Hem de Av görev haritası
Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 Hem Avcı Hem de Av görev haritası

Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here