Ana sayfa Konsol Fortnite Oynarken İşinize Yarayabilecek 5 İpucu

Fortnite Oynarken İşinize Yarayabilecek 5 İpucu

784
0
PAYLAŞ

Son günlerin popüler oyunu Fortnite yeni başlayacak ya da oyuna başlamış olan oyuncular için, oyunu kazanmak ve tecrübe edinmek için kullanabileceğiniz 5 püf noktasını sizlerle paylaşmak istedik.

#1 Agresif Olun

Öncelikle olarak bu tavsiyenin Fortnite’a hali hazırda başlamış olan oyuncuların gözüne garip geldiğinin farkındayız. Fakat sevdiğimiz bir sokak tabiri vardır ‘dayak yiyerek dayak atmasını öğrenirsiniz’. Ne kadar çok çatışmaya girerseniz tecrübeniz o kadar artacak, zamanla daha iyi oynamanızı sağlayacaktır.

#2 Objeler için aynı tuşları kullanın

Nedir bu? Oyuna her girdiğinizde silah, zırh ve bandajları aynı sıra ile envanterinize koyun. Örnek vermek gerekirse 2. slotunuza her zaman pompalı tüfeğinizi 3. slotunuza her zaman saldırı tüfeğinizi koyduğunuzda, çatışma esnasında yanlış silah çekme olasılığınız azaldığı gibi kas hafızanız gelişecektir. Ayrıca inşa için kullandığınız tuşları kişiselleştirmeyi unutmayın.

#3 Her zaman inşa edin

Fortnite isminden de anlaşılacağı gibi oyunun en güzel özelliklerinden birisi inşa edebildiğimiz kişisel kaleler. Her durumda inşa ederek ilerleyin, oyunda pusuya yatmak ya da haritada ki objeleri kullanmaktan çok inşa ederek oynamanın avantajını zamanla göreceksiniz. 1’e 1 çatışmalarda bile inşa etmekten kaçınmayın. Ayrıca inşa ederken diğer oyunculardan yükseğe çıkmaya her zaman özen gösterin.

#4 Materyalleri erken toplayın

Oyunda inşa etmek için kullanılan materyalleri erken toplayın, özellikle ilk fırtınadan önce bulunduğunuz bölgede malzeme toplayın. İlk fırtına gelmeden önce ki süre hem uzun hem de fırtınanın geliş hızı oldukça yavaştır. 3. tavsiyemizde de değindiğimiz gibi her zaman inşa etmeniz gerekecek ve bunun için bol malzemeye ihtiyacınız olacak. Emin olun çatışmanın ortasında malzemenizin bitmesini istemezsiniz.

#5 Haritada popüler alanlara atlayın

Biliyorum birçok yeni oyuncu bundan kaçınmayı planlıyordur. Fakat 1. önerimizde de bahsettiğimiz gibi. Bu durum hem pratik yapmanızı sağlayacaktır hem de popüler atlama alanları en çok silah, zırh, mermi ve sandık bulacağınız alanlar olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here