Ana sayfa Masaüstü Monster Hunter: World Silah Rehberi | Hammer

Monster Hunter: World Silah Rehberi | Hammer

1080
0
PAYLAŞ

Bir çok oyuncu tarafından yanlış anlaşılmış silahlardan birisinden bahsedeceğiz, Hammer. Takım oyunlarında olmazsa olmazlardan olan, özellikle avdan parça düşürmek ve avınızı sersemletmek için kullanacağımız değişilmez silahımız Hammer.

Artılar ve Eksiler
  • Sert vuruşlar, saldırı oranı en yüksek silahlardan. ‘Charge’ edilmiş saldırılarda bu oranlar yükselmeye devam ediyor
  • Silahınız elinizdeyken koşmaya devam edebilebiliyor
  • Hammer’ın ‘Blunt’ saldırıları avı sersemletmeye yetiyor
  • Saldırıların yavaşlığı nedeniyle ıskalama şansı çok yüksek, zamanlama çok önemli
  • Kısa saldırı mesafesi

Hammer yüksek ‘blunt’ hasar oranına sahip olması nedeniyle kafa bölgesine odaklandığımızda avımızı yerden kaldırmamasıyla ünlü bir silah. Avı yerden kaldırmadan yüksek hasar oranlarına ulaşmamıza yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Hammer’ın yavaş saldırı hızı nedeniyle zamanlama konusunda oldukça dikkat isteyen bir silah olduğunu söylemekte yarar var.

Oynanış Tarzı

Öncelikle Hammer’ın her oyuncuya uygun olan bir silah olmadığını söylemek istiyoruz. Yavaş ancak yüksek hasar oranına sahip olması cazip edici bir durum olsa da avın kombonuzun en can alıcı noktasında hareket etmesi ve saldırının boşa gitmesi bir çok oyuncuyu rahatsız edecek bir durum.

Yukarıda belirttiklerimize rağmen hala Hammer oynamak istiyorsanız stratejinizi avın kafasına odaklanarak onu sersemletmek üzerine kurmanızı tavsiye ediyoruz. Hammer ile koşabiliyor ve PC oyuncuları için CTRL tuşuna basılı tutarak başladığınız ‘Charge’ edilmiş saldırı kombosu esnasında hareket edebiliyor olmanız Great Sword vb gibi silahlar karşısında büyük bir avantaj olacak.

Hammer’ın bir diğer önemli özelliği ise avlardan parça düşürme konusunda en başarılı silahlardan birisi olması. Parça toplamak için ‘Farm’ yapan oyuncuların kullanmasını tavsiye ediyoruz.

Hammer Sıralaması

Oyuncular arasında yapılan bir sıralama ile her bir silaha bir kategori belirlenmiş. Bunlar en iyiden en kötüsüne sırası ile SSS, SS, S, A ve B olarak adlandırılmış.

Tek Kişilik Oyunlar: A Kategorisi                                                                            Çok Kişilik Oyunlar: S Kategorisi

Bu kategorilerin oyuncuların tercihlerine göre belirlendiğini hatırlatmakta yarar var.

Hammer Zırhları

Daha önce ki rehberlerde her zaman belirttiğim gibi en önemli olan kendi zırhlarınızı seçmeniz. Oyunun en eğlenceli kısımlarından birisi elbette kendi keşfettiğimiz kombinasyonlarla oyunu oynamak.

Son günlerde Hammer konusunda denediğim ve oynarken oldukça eğlendiğim zırh kombinasyonlarında birini sizlerle paylaşmak istiyorum. Slugger, Focus ve Attack Boost üzerine yoğunlaşacağımız kombinasyonda ana amacımız avımızı yerden kaldırmadan en yüksek hasarı vurmak olacak.

WeaponDiablos Shatterer II
HelmDiablos Nero a
ChestDiablos b
ArmsDiablos Nero b
WaistNergigante b
LegsDober b
CharmAttack Charm III

Yaptığımız zırh kombinasyona decoration seçiminde ‘Non-elemental Boost‘ en yüksek önem taşıyan decoration olacak. Amacımız daha önce ki rehberlerde bulunan zırh seçimlerinde olduğu gibi ihtiyacımız olan özelliklere en az decoration gereksinimiyle ulaşmak.

Diablos Nero setinin vermiş olduğu Bludgeoner bonusu Slugger özelliği ile birlikte bize gereken yüksek sersemletme olasılığına ulaşmamızı sağlayacak.

Monster Hunter World Rehberleri

Monster Hunter: World’e içerik hazırlamamıza olanak sağlayan Kinguin.net‘e çok teşekkürler. Eğer MH:W almak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bir sonra ki rehberimiz de görüşmek üzere iyi avlar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here