Ana sayfa Oyun Beta Canavar Avına Çıktık: Dauntless Açık Beta İncelemesi

Canavar Avına Çıktık: Dauntless Açık Beta İncelemesi

1205
0
PAYLAŞ

Dauntless Phoenix Labs tarafından geliştirilmekte olan ve tarz olarak Monster Hunter diyebileceğimiz bir oyun. Manster Hunter uzun yıllar sadece konsollarda bulunduğu için Phoenix Labs masaüstü oyuncular için bu oyunu geliştirme kararı almış. Eski Riot Games, Bioware, Blizzard ve Capcom çalışanlardan oluşan firma ekip geçmişi ile bizden tam not aldı diyebiliriz.

Dauntless nedir?

Dauntless bizi büyük bir yıkım sonrasındaki bir dünyaya götürüyor. Shattered Isles olarak adlandırılan bu dünyada Behemoth adı verilen devasa canavarları avlıyoruz. İşte olay asıl burada başlıyor toplam 5 adada 25 adet Behemoth bizi bekliyor. Her Behemoth’un kendine özgü bir savaşma tarzı var. Bazıları birbirine benzerken, bazı Behemothların kendine özgü bir saldırı taktiği oluyor.

Oyunda kullanabileceğimiz 5 çeşit silah var. Bunlar sırası ile kılıç, savaş çekici, zincirli kılıç (Kratos?), balta ve mızrak. Her Behemoth avından sonra düşen parçalardan farklı bir silah yapabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse Shrikesaber kılıcı Shrike avlayarak elde ettiğimiz parçalardan yapılıyor. Benzer şekilde zırhlarda aynı şekilde yapılıyor. Aynı örnek üzerinden bakarsak Shrike armor yapabiliyoruz. Zırh ve silahlar düşürdüğümüz parçalar kullanılarak seviye atlatılabiliyor. Ayrıca her zırh parçası kendi başına bir özellik veriyor. Böylece tüm parçaları aynı zırh olmak zorunluluğu ortadan kalkmış oluyor. Bir başka hoşuma giden kısım ise silah ve zırhların avladığımız Behemothun görüntüsüne benziyor olması.

Dauntless’ta yeni adalara ulaştıkça element tipleri işin içine giriyor. İlk olarak buz, ateş ve elektrik olarak karşımıza çıkıyor ve az çok tahmin edebileceğimiz gibi her element bir diğerine göre güçlü ve zayıf yanları var. Oyunu sonunda gelen ışık ve karanlık elementlerinin ise birbirleri haricinde ilk çıkan elementlere karşı zayıflığı yok. Ancak bu son iki elementi oyunun sonu olarak adlandırabiliriz.

Başarılı olmanın sırrı

Oyunda rahat bir şekilde ilerleyebilmek için sürekli tekrar yapmanız gerekiyor. Zaten günlük ve haftalık olarak gelen görevler biraz olsun bizi bu yöne ilerletiyor ancak son adaya geldiğimiz zaman elimizdeki silahları yükseltmek için bazı Behemothları birden çok kez kesmek zorunda kalacaksınız.

Genel olarak baktığımızda özellikle arkadaşlarınız ile beraber oynayabileceğiniz son derece keyifli bir oyun. Çünkü oyunda bir yerden sonra gerçekten iletişim çok önem taşımaya başlıyor. İlk birkaç ada kolay gözükse de son adalar gerçekten zorlayıcı hale geliyor.

Dauntless ilginizi çektiyse bizi takipte kalın. Zırh, Silah ve Behemoth rehberlerimiz ile en kısa süre içinde sizinle birlikte olacağız.

Fortnite 4.4 İçin Yeni İçerik Yaması Geldi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here