Ana sayfa Haber Fortnite Bir Yılda Ne Kadar Büyüdü?

Fortnite Bir Yılda Ne Kadar Büyüdü?

465
0
PAYLAŞ

Son Güncelleme

Fortnite Battle Royale hızla büyümeye devam ediyor. Hatta topluluklara göre en yakın rakibini çoktan geçti. Battle Royale oyun türünde cevabını aradığımız en büyük sorulardan birisi PUBG mi daha çok oynanıyor yoksa Fornite mı?

Fornite ne kadar büyüdü?

Fornite Battle Royale daha birinci yılında, PUBG’nin ardından yavaş ama emin adımlarla PC, konsol ve mobil portal üzerinde büyümesini sürdürüyor. Fakat, Fornite Battle Royale’in aktif oyuncu sayısı nedir, PUBG’nin rekorlarını geçti ve bizler bunun farkında değil miyiz?
SuperData araştırma şirketinin verdiği rakamlara göre, Fornite Şubat ayında 126 milyon dolarlık bir gelir elde etmiş, buna karşın PUBG ise şubat ayında 103 milyon dolarlık bir gelir etmiş durumda. SuperData’nın diğer bir araştırmasına göre Mart ayında Fornite bu rakamı 223 dolara çıkarmış, bu maddi veriler oyuncu kitlesininde aynı hızla büyüdüğünün bir göstergesi olabilir.

Büyük soru: Fornite’ı aktif olarak kaç kişi oynuyor?

Fornite Battle Royale topluluğunun kullandığı ‘PUBG’nin yaptığı herşeyin daha iyisinin Fornite yapar’ tabirinin gerçek olduğu son araştırmalarda ortaya çıkmış durumda. Ocak ayında Fornite Battle Royale’in aynı anda çevrimiçi olan oyuncu sayısında 2 milyonun üzerine çıktığı haberleri her yerde yayımlandı. Etkiliyici bir şekilde Epic’in yakın zamanda yaplaştığı verilerde Fornite’in bu rakamı Şubat ayında 3.4 milyona çıkardığı görülüyor.
Ayrıca Nisan ayında ortaya çıkan verilerde ise PUBG’nin aynı anda online oyuncu sayısı ortama 1.1 milyon iken Fornite’ın oyuncu sayısı ise 1.2 milyon olarak açıklandı.
Fornite yükselişine devam ediyor. En yakın rakibi düzenli olarak oyuncu kaybederken Fornite yükselişini sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde rakamların ne olacağını bilemiyoruz fakat günümüzün Battle Royale türü kralı Fornite olarak görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here