Ana sayfa Oyun İnceleme Ashes of Outland İncelemesi | Hoşgeldin Illidan

Ashes of Outland İncelemesi | Hoşgeldin Illidan

50593
0
PAYLAŞ
Ashes of Outland
Ashes of Outland

Hearthstone en son güncellemesi olan Ashes of Outland hiç kuşkusuz şimdiye kadar çıkan en kapsamlı içerik diyebiliriz. Yeni Demon Hunter sınıfının oyunun çıkışından 6 yıl sonra ekleniyor olması hiç kuşkusuz bundaki en büyük etken. Eğer henüz bakmadıysanız hemen ilk işiniz oyuna girip Demon Hunter giriş görevlerini yapmak olmalı. Bu görevleri bitiren herkes 10 temel kart, 20 karttan oluşan Demon Hunter Initiate destesi ile ödüllendiriliyor.

Özellikle Galakrond’un uyanışı çıktığı zaman da dile getirdiğim gibi Blizzard son sene içerisinde Hearthstone hikâye anlatımını neredeyse eksiksiz bir şekilde yerine getirdi. Aynı durum Ashes of Outland için de geçerli. Henüz asıl hikâye kısmı erişime açılmamış olsa da Demon Hunter giriş görevleri ufukta bizleri nelerin beklediğine dair güzel ipuçları veriyor. Bu 4 görev boyunca War of the Ancients zamanına geri dönüyor ve Illidan’ın son derece yetenekli bir büyücüden bir iblis avcısına dönüşümüne tanıklık ediyoruz.

Hoşgeldin Illidan

Ashes of Outland tam 135 yeni kartı oyuna ekliyor. Bir tür efsanevi minyon olan Prime kartlar da bunlar arasında. Prime’lar, başlangıçda güçlü ve bilhassa oyunun erken ve orta aşamalarında etkili. Oyun alanından ilk defa kaldırılmalarının ardından oyuncunun destesine geliştirilmiş bir şekilde yeniden katılıyorlar. Oyuncuların dikkat etmesini gerektirecek bir diğer özellik de Hapsolmuş İblisler. İki tur boyunca hareketsiz kalarak bu süre boyunca hasar alması veya vermesi mümkün olmuyor. Etkin hale geldiği zaman oyunun kaderini değiştirebilecek kadar etkili özelliklere sahipler.

Hearthstone’un Phoenix Yılı’nı başlatan Ashes of Outland, Outcast mekaniği de oyun ekliyor. Outcast elinizde en sol veya en sağ konumdan oynanan kartlara büyük bonuslar veren bir mekanik. Kullanmak için stratejinizi iyi bir şekilde planlamak çok önemli.

Demon Hunter oynanışı biraz Rogue ve Warlock arasında kalan bir bölgede diyebiliriz. Oynadığınız kartları sıralamaya önem vermesi nedeniyle Rogue ancak bazen kendi minyonlarınızı feda etmek kısmında Warlock’a benziyor. Benziyor diyorum çünkü birebir aynısı değil. Demon Hunter agresif bir şekilde oynanması gereken bir sınıf ve emin olun destenizi kurduğunuz zaman bunu fark edeceksiniz.

Ashes of Outland, daha fazla içerik, yeni bir sınıf, Priest Sınıfı Yenilemesi ve birkaç yeni mekanik eklediğinden, öncekilerden biraz daha büyük bir içerik güncellemesi. Temel olarak oyunda köklü bir değişiklik yok, ancak açıkçası şu andaki hali yeteri kadar iyi. Özellikle yeni sınıf oyuna eklenmişken daha fazla yenilik beklemeye gerek yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here