Ana sayfa Teknoloji Donanım İnceleme HyperX Alloy FPS Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

HyperX Alloy FPS Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelemesi

949
0
PAYLAŞ

HyperX, Kingston Teknoloji’nin oyunculara yönelik ekipman geliştiren alt markasının ismi. Bugünkü inceleme için gelen konuğumuz ise Alloy FPS.

Tasarım

Öncelikle Alloy FPS dikkat çekici bir tasarıma sahip. Genel olarak HyperX’in klavyelerinde kullandığı sade tasarımı bu modelde de görebiliyoruz. İnce çerçevesi ve sökülebilir kablosu ile ekipmanını aynı zamanda yanında taşımak isteyen oyunculara hitap ediyor.

İnce çerçevesi ve sökülebilir kablosu ile ekipmanını aynı zamanda yanında taşımak isteyen oyunculara hitap ediyor
İnce çerçevesi ve sökülebilir kablosu ile ekipmanını aynı zamanda yanında taşımak isteyen oyunculara hitap ediyor

LED ışıklandırmaya sahip olan Alloy FPS 5 farklı ışık seviyesine sahip. Ancak RGB aydınlatma bulunmuyor. En önemli özellik ise 1, 2, 3, 4 ve W, A, S, D tuşlarının değiştirilebilir olması. Kutunun içinden çıkan bu tuşlar hem farklı renklere sahip hem de üst dokuları sayesinde parmaklarınızın kaymasını biraz olsun engelliyor. Özellikle 1, 2, 3, 4 tuşlarının farklı yüksekliklerde olması ince detay sevenler için vazgeçilmez olacaktır.

Kullanım

Değiştirilebilir tuşları ile özellikle FPS oynarken son derece rahat bir kullanıma sahip olduğunu göreceksiniz. Fakat bilek desteği olmadığı için alışması biraz zor olacaktır. Kablo girişinin hemen yanında bulunan USB yuvası sayesinde akıllı telefonlarınızı şarj edebilirsiniz.

En önemli özellik ise 1, 2, 3, 4 ve W, A, S, D tuşlarının değiştirilebilir olması
En önemli özellik ise 1, 2, 3, 4 ve W, A, S, D tuşlarının değiştirilebilir olması

Windows tuşu ise kapatılabiliyor. Kullanım açısından büyük rahatlık sağladığını belirtmeden geçemeyeceğim.Beraberinde gelen çantası ise az önce bahsettiğimiz taşınabilirlik konusunda bir başka artı puan.

Teknik Özellikler
TipMekanik (Cherry MX)
BağlantıKablolu
ArayüzUSB
Kablo Uzunluğu1.8 metre
Boyutlar441 x 129 x 35 mm
Ağırlık1048 gr.

Teknik açıdan baktığımız zaman Alloy FPS, Cherry MX tuş anahtarına sahip. Cherry MX özellikle ani tepkime sürelerine ihtiyaç duyduğumuz oyunlarda tercih edeceğimiz bir tuş anahtarı. Fortnite, Titanfall 2, Destiny 2: Forsaken gibi FPS oyunlarında test ettiğimiz Alloy FPS bizden iyi bir not almayı başarıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here