Ana sayfa Oyun E3 Ubisoft Yeni Bombası Watch Dogs Legion

Ubisoft Yeni Bombası Watch Dogs Legion

149
0
PAYLAŞ

Son Güncelleme

Geçtiğimiz gün E3 2019’da duyurulan Watch Dogs Legion, Watch Dogs serisini ve oyun severler arasında sevinç ile karşılandı. Tanıtım ve oynanış videolarından anlaşıldığı kadarı ile, oyunumuz yakın bir gelecekte ve Londra da geçiyor. Teknolojinin nimetlerinden yararlanıp, çalışma gücünü komple robotlara yüklemiş bir insanoğlu var önümüzde. Bunun ne kadar getirisi olsa da, çoğu bireyi işsiz kalmış bir topluluktan söz ediyoruz. Çoğunluğu işsiz kalmış bir toplum ile birlikte gelen suç oranlarında artış, isyanlar ve kaos. Bu senaryo bir yerden tanıdık geldi mi?

Açlık Bir İnsana Her Şeyi Yaptırır

Teknolojik atılım yaşamış toplumların sorununu yüzümüze vuran bir oyun olmuş Watch Dogs Legion.

Bu isyanlara ve kötü yaşam koşullarına sessiz kalamayan bir yer altı organizasyonu “DedSec” grubunu canlandırıyoruz. Yalnız bir farkla bu oyunda tek kişiyi değil, komple organizasyonu oynuyoruz. Önce ki Watch Dogs serilerini oynayan bilir, her kontrol ettiğiniz kişinin bir öz geçmişi oluyordu. Bu oyun da bunu bir tık ileriye taşıyarak, kontrol ettiğiniz kişileri de organizasyonunuza katma şansını elde ediyoruz. Örnek vermek gerekirse yüksek borcu bulunan bir bireyi, bu borcundan kurtarıp onu organizasyonunuza davet etmeyi deneyebilirsiniz. Bu gelecek olan kişiler sadece farklı görünüşlü karakter olmaktan ziyade, bir hikayeleri ve buna bağlı davranış biçimleri olacağı söyleniyor.

Watch Dogs Legion da Emekli Olmuş Eski Bir Suikastçı Teyzeyi Canlandırabiliyoruz.

Söz verilen şeylerin büyüklüğü bizi bir nebze oyuna karşı şüpheli yaklaştırsa da, Ubisoft son zamanlar güzel işler başarıyor ve bizi umutlandırmaya yetiyor. Robotların ve bu denli yüksek teknolojilerin kol gezdiği bir dünya da geçen oyunun şimdi tanıtılması da çok manidar. Oynanış olarak farklı olsa da, bulunduğu evren bakımından çok benzer unsurlara sahip olan Cyberpunk 2077 da aynı tarihler de çıkacak gibi.

Dünyanın önce ki oyunlara nazaran daha bir etkileşimli olacağını iddia eden Ubisoft, oyunculara söz verileni yerine getirecek mi? Yoksa Watch Dogs’un ilk oyunu gibi hüsran ile mi sonuçlanacak hep birlikte göreceğiz. En azından şöyle düşünebiliriz; önümüzde ki günlerde Sci-Fi oyunlarına bir nebze doyacağız.

E3 2019 Ubisoft Oyun Duyuruları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here